#Teatr / Kabaret     

TYDZIEŃ TEATRU 2020

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Teatr Miejski - Inowrocław, pl.Klasztorny 2 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.
Tydzień Teatru 2020 to spektakle, koncerty i dobra zabawa, a na deser – Arlekinada! Od 20 aż do 28 marca będziemy świadkami prawdziwej uczty dla zmysłów! Teatr, muzyka, taniec i sztuka w jednym miejscu, czyli Tydzień Teatru 2020 w Inowrocławiu. Na deskach inowrocławskiego Teatru pojawią się zarówno artyści scen krajowych, jak i lokalni oraz regionalni miłośnicy sztuki w każdym możliwym wymiarze.

Tydzień Teatru w Inowrocławiu zainauguruje 20 marca o godzinie 18:00 spektakl w tłumaczeniu i reżyserii Michała Gieleta pod tytułem „Projekt Laramie”. Opowiada on o bestialskiej zbrodni popełnionej na tle nietolerancji i nienawiści. Mord, który wstrząsnął nie tylko Ameryką, ale sercem każdego człowieka! Emocjonalne i poruszające widowisko, w którym będziemy mogli obejrzeć największe gwiazdy polskiej sceny. Na deskach Teatru w Inowrocławiu zagoszczą między innymi: Daria Widawska, Zuzanna Bernat, Beata Kawka, Jacek Kopczyński, Filip Milczarski i inni.
Koszt biletu na w/w spektakl wynosi 20 zł.

23 marca odbędzie się kolejna odsłona KOPALNI KULTURY - tym razem pod znakiem wiosny! W projekcie zatytułowanym „Powitanie wiosny” wezmą udział młodzi, utalentowani ludzie z pasją – członkowie sekcji wokalnej, tanecznej, aktorskiej i malarskiej Kujawskiego Centrum Kultury. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Kolejną propozycją w ramach Tygodnia Teatru będzie spektakl „Dzikość serca”. Przedstawienie w adaptacji i reżyserii Michała Piotrowskiego odbędzie się 24 marca o godzinie 18:00 na deskach Teatru Miejskiego w Inowrocławiu. „Dzikość serca” to adaptacja powieści Barry’ego Gifforda na podstawie, której David Lynch nakręcił nagrodzony Złotą Palmą film z Nicolasem Cage’m i Laurą Dern w rolach głównych. Spektakl - odmiennie jak w przypadku filmu - nie jest historią opowiadającą o opresyjnej relacji matki z córką, ale o dążeniu do szczęścia na świecie w zetknięciu z szarą, okropną i homofobiczną rzeczywistością. Cena biletu na spektakl opiewa na kwotę 20 zł.
 
Kolejny dzień będzie odpowiedzią na potrzeby muzyczne widza! 25 marca na deskach Teatru pojawi się młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Zespół wokalny „Słowiki Konopy” zabierze publiczność w muzyczną podróż po utworach lat minionych i współczesnych w koncercie zatytułowanym „Czułość II”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

27 i 28 marca - XVIII Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych ARLEKINADA. Do Inowrocławia przyjadą utalentowani, młodzi aktorzy z całej Polski, aby na scenie Teatru Miejskiego w Inowrocławiu pokazać swój talent, pasję i kunszt. Uczestników konkursu oceniać będzie jury w składzie: Aleksandra Konieczna, Łukasz Maciejewski i Jerzy Rochowiak.

Wielką Galę tegorocznego festiwalu Arlekinada zainauguruje 28 marca o godzinie 18:00 koncert niezwykle utalentowanej piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki – Darii Zawiałow. Na co dzień bardzo skromna, a na scenie wulkan energii! Po zaledwie dwóch studyjnych płytach rozkochała w sobie publiczność. W 2018 roku została nagrodzona Fryderykiem za album „A kysz!” oraz za fonograficzny debiut roku, a jej płyta pokryła się złotem. Bilety na koncert Darii Zawiałow można zakupić w cenie 50 zł.

Wszystkie bilety i wejściówki na Tydzień Teatru można odbierać w Kujawskim Centrum Kultury przy ulicy Kilińskiego 16. Karnet na wszystkie wydarzenia Tygodnia Teatru dostępny będzie w cenie 75 zł.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorami Tygodnia Teatru w Inowrocławiu są: Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz II LO im. Marii Konopnickiej.
 
O każdym wydarzeniu w ramach Tygodnia Teatru można przeczytać na stronie www.kckinowroclaw.pl w osobnych atrykułach. 
 
tydzień teatru

Źródło: Kujawskie Centrum Kultury

Wybrane propozycje organizatora

Inowrocław / dzisiaj - 30.09.2020 Galeria MiejskaWYSTAWA RYSUNKÓW ANDRZEJA MLECZKI