#Literatura     #dla dzieci

Toruński Festiwal Książki – Wojciech Widłak – spotkania dla dzieci

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Filia nr 1 Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu - Toruń / pokaż na mapie

Twórca postaci Pana Kuleczki będzie gościem Toruńskiego Festiwalu Książki. Wojciech Widłak to autor ponad 30 książek dla dzieci, wieloletni redaktor miesięcznika „Dziecko”, w którym zadebiutował w 1998 roku. Od 1991 roku był redaktorem w miesięcznikach: „Cztery Kąty”, „Fantazja”, „Kwak”, „Bęc!”, „Już czytam”. W 2013 r. został uhonorowany nagrodą Guliwer w krainie Liliputów, a w 2016 nagrodą PEGAZIK w kategorii „Twórca książki dla dzieci i młodzieży”.

 

W czasie spotkań dla dzieci opowie o swojej pasji pisarskiej oraz bohaterach i przygodach jakie przeżywają w jego książkach. Będzie można dowiedzieć się więcej o Panu Kuleczce oraz jego przyjaciołach. Seria Pan Kuleczka to krótkie ilustrowane (przez Elżbietą Wasiuczyńską) opowiadania, których bohaterem jest dorosły, opiekujący się rozbrykaną kaczką Katastrofą, spokojnym psem Pypciem oraz małomówną muchą Bzyk-Bzyk. Wszyscy przeżywają niezwykłe przygody, o których opowie Wojciech Widłach w czasie spotkania w Książnicy Kopernikańskiej.

Dopiero od dość niedawna przyzwyczaiłem się trochę do tego, że „jestem pisarzem”, więc jeszcze do końca nie wiem, czy lubię. Natomiast z pewnością nie marzyłem od dziecka, żeby nim zostać. Jeśli o czymś marzyłem, to raczej o tym, żeby mieć dość czasu na przeczytanie tego, co napisali inni.

Wojciech Widłak, czasdzieci.pl

Artykuł Toruński Festiwal Książki – Wojciech Widłak – spotkania dla dzieci pochodzi z serwisu Dwór Artusa Toruń.


Źródło: Dwór Artusa

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 29.03.2019 Dwór ArtusaFestiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd – Blok 1: INDIE
Toruń / 30.03.2019 Dwór ArtusaFestiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd – Blok 2: MEKSYK
Toruń / 30.03.2019 Dwór ArtusaFestiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd – Blok 3: UKRAINA
Toruń / 30.03.2019 Dwór ArtusaFestiwal ŚwiatoPogląd – Joryj Kłoc – koncert
Toruń / 03.04.2019 Dwór ArtusaGrupa Teraz – Spektakl improwizowany