#dla dzieci

Toruński Festiwal Książki – Joanna Fabicka – spotkania dla dzieci

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Książnica Kopernikańska, Filia Nr 6 - Toruń / pokaż na mapie

Joanna Fabicka jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawodowo zajmuje się również filmem,  pracując w łódzkiej Filmówce. Montowała m.in. nominowaną do Oscara Męską sprawę.

Autorka książek Szalone życie Rudolfa, Second hand, Idę w tango. Romans histeryczny, #me, Dokuczalska. Nagradzana m.in. przez IBBY Nagrodą Główną i tytułem Książka Roku 2016 oraz wpisana przez Internanationale Jugendbibliothek na prestiżową, międzynarodową listę Białych Kruków – White Raven 2017. Nominowana do Nagrody Literackiej Gryfia jako jedyna we wszystkich dotychczasowych edycjach książka dla dzieci.

Popularność przyniosła jej bestsellerowa, humorystyczna i wielokrotnie wznawiana seria o dojrzewaniu Rudolfa Gąbczaka. Jego ostatnie przygody opisane w książce Rudolf Gąbczak i stan wyjątkowy (2017) to opowieść o dorosłym już Rudolfie i jego 10-letniej córce. Razem udowadniają, że nic tak nie pomaga w walce z trudami życia jak poczucie humoru.

Rudolf Gąbczak i stan wyjątkowy

Rudolf Gąbczak to też w pewnym sensie ja sama. Podobnie jak on byłam outsiderem, takim trochę osobnym dzieckiem, które z jednej strony było miłe i słodkie, a z drugiej – okrutne i mściwe. Pod tym względem przypominałam dzieci z filmów Carlosa Saury – omnipotentne, przerażające, noszące w sobie tajemnicę, a przez to oddzielone od świata niewidzialną szybą.

Joanna Fabicka, wysokieobcasy.pl

Artykuł Toruński Festiwal Książki – Joanna Fabicka – spotkania dla dzieci pochodzi z serwisu Dwór Artusa Toruń.


Źródło: Dwór Artusa

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / dzisiaj Dwór ArtusaMilonga Piernikowa Zima
Toruń / 27.02.2019 Dwór ArtusaFilmy z serca Polski
Toruń / dzisiaj - 28.02.2019 Dwór ArtusaWobec śmierci – wystawa Magdaleny Chomiak