#Teatr / Kabaret     

Teatr w pigułce (1. spotkanie): Teatr poezji w żywym planie.

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
KPCK - Bydgoszcz, pl. Kościeleckich 6 / pokaż na mapie

Zapraszamy na nowy cykl spotkań teatralnych pn. Teatr w pigułce od pomysłu do premiery. Jest to propozycja dla grup zorganizowanych, dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat oraz dla nauczycieli i instruktorów zainteresowanych  teatrem. Będą to spotkania edukacyjne odbywające się w wybrane piątkowe przedpołudnia ostatniego kwartału tego i - miejmy nadzieję - również przyszłego roku. Pokażemy i omówimy wybrane formy i techniki teatralne obrazujące, jak różnorodny może być ten rodzaj sztuki. Każde spotkanie rozpocznie spektakl teatralny w wykonaniu młodych aktorów amatorów z naszego regionu a później dowiemy się w jaki sposób realizowano przedstawienie. Przewidziane są także ciekawe zajęcia praktyczne z udziałem publiczności.   Zaprezentujemy jak można jednocześnie uczyć się, tworzyć i znakomicie się bawić! 

Spotkanie I poświęcone będzie teatrowi poezji realizowanemu w żywym planie. 18 października 2019, w Salonie Hoffman KPCK wystąpi Teatr „NaNiby” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy, który zaprezentuje spektakl pt. „Wodylanie” w reżyserii Wiolety Górskiej-Nowik. W programie także warsztaty teatralne – rozgrzeją każdego! Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 (zakończenie przewidziane na godz. 12.00) Wstęp wolny - wymagane wcześniejsze zgłoszenie.


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / 25.02.2020 KPCKXXXVII Spotkanie z Historią u Hoffmana: Zbrodnia [nie]doskonała. Z międzywojennej sali rozpraw
Bydgoszcz / 27.02.2020 KPCKHej maluszku nadstaw uszka!
Bydgoszcz / 27.02.2020 KPCKWieczór autorski Krystyny Dąbrowskiej
Bydgoszcz / 28.02.2020 KPCKJazz u Hoffmana: „TRIO XIII – Gorzycki, Górczyński, Królikowski” (muzyka współczesna/improwizowana)
Bydgoszcz / 29.02.2020 KPCKOd Teatru Polskiego do Pałacu Młodzieży, czyli spacer po bydgoskiej architekturze PRL-u