#Edukacja     

Tak Brzmi Miasto. Inkubator – Akademia w Toruniu. Manager Muzyczny XXI wieku – czyli kto? Warsztaty #2

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Dwór Artusa - Toruń, ul. Rynek Staromiejski 6 / pokaż na mapie

Zapraszamy serdecznie na drugie warsztaty w ramach toruńskiej odsłony ogólnopolskiego programu wsparcia kariery pn. Tak Brzmi Miasto: Inkubator. Projekt kierowany jest do obiecujących zespołów, ich menadżerów oraz muzyków, którzy sami chcą zarządzać swoją karierą. To rodzaj "lotnej akademii biznesu muzycznego", która odbywa się od marca do października cyklicznie w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Toruniu.

Głównym tematem cyklu warsztatów w Toruniu, prowadzonych przez Bartosza Stawiarza (manager muzyczny i animator kultury, od 6 lat menedżer Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, ale i zagranicą) będzie rola managera muzycznego, którego za-kres obowiązków, niezbędnych umiejętności i kwalifikacji od wielu lat jest niedookreślony. Wraz z uczestnikami zastanowimy się, kim rzeczywiście jest manager muzyczny w XXI wieku, z jakimi wy-zwaniami się spotyka, jaki jest jego zakres obowiązków i jak zmienia się charakter jego pracy wraz z cyfryzacją i nowymi technologiami.

Podczas kwietniowych zajęć gościem specjalnym będzie Leszek Biolik – muzyk (Republika, Obywa-tel GC, Stanisław Sojka, Maanam, Robert Gawliński, Elements) i producent (współpracował m.in. z Brodką, The Car is On Fire, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley), a także kurator łódzkiej odsłony warsztatów Tak Brzmi Miasto. Inkubator, który poruszy temat produkcji muzycznej, porozmawiamy także o wzorowej współpracy pomiędzy zespołem, a jego managerem, wytwórnią i producentem. Poruszymy także temat bookingu koncertowego, tworzenia ofert sprzedażowych oraz prowadzenia negocjacji.

Gościem spotkania będzie także Anna Jasińska, pracowniczka Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która przedstawi możliwości finansowego wsparcia dla artystów, managerów i organizatorów wydarzeń muzycznych, jakie może zaoferować samorząd Województwa.

Wstęp wolny – na warsztaty oprócz zakwalifikowanej w ramach przeprowadzonej rekrutacji grupy uczestników zapraszamy także wolnych słuchaczy!

Koordynatorem programu w Toruniu jest Fundacja Nie-Art, Partnerem Głównym całości wydarzenia – Województwo Kujawsko-Pomorskie, które zapewnia dofinansowanie na jego realizację.

Głównym organizatorem programu jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, za współpracę merytoryczną i promocyjną odpowiada fundacja Krakowska Scena Muzyczna.

Instytucje i koordynatorzy w miastach projektu: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Katowice Miasto Ogrodów, Fundacja Nie-art oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.
Programowi partnerują: biuro Music Export Poland oraz festiwale i konferencje: Spring Break w Polsce, Nouvelle Prague i Colour Meeting w Czechach, Live at Heart w Skandynawii oraz Envol et Macadam w Kanadzie.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

tbm_inkubator_calosc