#Dziedzictwo     

Szalupa przyjaciół 55+

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Muzem Etnograficzne - Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 19 / pokaż na mapie

W czwartek 21 listopada o godz. 12.00 odbędzie się jubileuszowe 100. spotkanie dla seniorów z cyklu Muzeum-panaceum. Tym razem pod hasłem Szalupa przyjaciół 55+.

W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego świętuje jubileusz 55-lecia działalności, dlatego chcemy przybliżyć toruńskiej publiczności temat przyjaźni między instytucją i organizacją pozarządową, dla których wspólnym celem jest upowszechnianie wartości kultury w jej etnograficznym ujęciu. Gośćmi spotkania będą prezes Teresa Okoniewska oraz inni członkowie Zarządu Towarzystwa, którzy opowiedzą historię i rolę swojej organizacji wspierającej działalność Muzeum od 55 lat; przypomną zasłużonych członków, ważne osiągnięcia i plany na najbliższą przyszłość a wszystko będzie ilustrowane zdjęciami, przeplatane tradycyjną pieśnią, ludowym humorem i anegdotami z muzealnego podwórka. Towarzystwo ma charakter otwarty i chętnie powita w swych szeregach nowych członków, którzy chcieliby aktywnie wspierać Muzeum Etnograficzne założone przed 60 laty przez prof. Marię Znamierowską-Prüfferową. Spotkanie przy kawie i herbacie będzie też okazją do posłuchania na żywo pieśni ludowych w wykonaniu zespołu złożonego z muzealników i członków Towarzystwa. Całość poprowadzi Maria Pokrzywnicka. Bilety 3 zł/os.


Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 18.12.2019 Muzem EtnograficzneZanim przełamiemy się opłatkiem
Toruń / 17.12.2019 - 18.12.2019 Muzem EtnograficzneEtnowyprawka Malucha: Papierowe cudeńka!
Wielka Nieszawka / dzisiaj (wydarzenie stałe) Olenderski Park EtnograficznyOLENDERSKI PARK ETNOGRAFICZNY
Toruń / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzem EtnograficzneSalonik prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej
Toruń / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzem EtnograficzneTajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)