#Edukacja     #Inne     

Świat na wyciągnięcie ręki

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Książnica Kopernikańska - Toruń, ul. Łyskowskiego 29/35 / pokaż na mapie

Jesteś ciekawy, jak żyją Twoi rówieśnicy w innych zakątkach świata? Zajrzyj do biblioteki przy przy ul. Łyskowskiego 29/35. Razem odwiedzimy Bliski Wschód, Indonezję i Filipiny.

14 listopada Dariusz Metel zabierze nas do Manili. To stolica Filipin. Dowiesz się, czy tamtejsze dzieci chodzą do szkoły i czym zajmują się po lekcjach. I dlaczego niektóre mieszkają... na cmentarzu i czy jest tam bezpiecznie. Zaraz potem ruszymy na Bliski Wschód. Agnieszka Siejka opowie o hammanie - wyjaśni co to jest i jaką rolę odgrywa w życiu arabskich dzieci. Wspólnie przygotujemy kosmetyki używane w tradycyjnej bliskowschodniej łaźni. Dwa dni później, 16 listopada, wyruszymy do Indonezji. Naszym przewodnikiem będzie Renata Lesner-Szwarc. Dzięki niej dowiesz się czym jest batik, jak się go wyrabia i kto najczęściej pracuje przy jego tworzeniu. Poznasz podstawy projektowania batikowych tkanin i utrwalania barwników.

Organizatorem spotkań jest Fundacja Verda. Zajęcia odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach programu "Mikrowsparcie". Udział w warsztatach jest bezpłatny. 14 i 16 listopada zapraszamy o godz. 16.30.


Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu