#Sztuki wizualne     

Spotkanie z fotografem Filipem Wolakiem

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Galeria Sztuki Wozownia - Toruń, ul. Rabiańska 20 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

 

Spotkanie z fotografem Filipem Wolakiem
12.01.2019 (sobota), godz. 16.00
prowadzenie: Magda Kujawa
wstęp wolny


Wydarzenie towarzyszące wystawie "Ponad zimą" (11.01–17.02.2019)

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na spotkanie z Filipem Wolakiem – laureatem międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in. prestiżowej nagrody Sony World Photography Awards 2016 w kategorii „Architektura”. Jego zdjęcia są owocem połączenia pasji latania z miłością do fotografii, a pokazywanie piękna świata widzianego z lotu ptaka to naturalna konsekwencja patrzenia na zwyczajne rzeczy z innej perspektywy.

Filip Wolak – urodził się w Toruniu. Jest fotografem, pilotem i instruktorem lotniczym. Od 2000 roku mieszka w Nowym Jorku, gdzie rozpoczął swoją przygodę z awiacją, zdobywając zawodową licencję pilota. Dziś pracuje jako fotograf, a jego prace są publikowane w największych światowych tytułach. Za serię reportaży z klubów nocnych Nowego Jorku został wyróżniony tytułem Coolest Nightlife Photographer (Najfajniejszy Fotograf Sceny Klubowej) przez magazyn „Time Out New York” oraz Most Influential (Najbardziej Wpływowy) przez „Lens Magazine”. Współpracuje także z największymi nowojorskimi muzeami, takimi jak The Met, Guggenheim Museum, Whitney Museum of American Art. Kolekcjoner i restaurator flipperów. W wolnych chwilach podróżuje, wybierając zawsze miejsca ciekawe, aczkolwiek niekoniecznie wygodne. Jego życie codzienne możesz śledzić na Instagramie pod @filipwolak.


Źródło: Galeria Sztuki Wozownia

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 18.05.2021 Galeria Sztuki WozowniaProjektowanie dla zmysłów – wykład Agaty Kiedrowicz w ramach cyklu "Projekt dla..."
Toruń / 14.05.2021 - 20.06.2021 Galeria Sztuki WozowniaKinga Popiela: „Tkanka świata”
Toruń / 14.05.2021 - 20.06.2021 Galeria Sztuki WozowniaŁukasz Prus-Niewiadomski: „Plantacja złota”
Toruń / 14.05.2021 - 27.06.2021 Galeria Sztuki WozowniaMartyna Pająk: „Obsesja żeber”
Toruń / dzisiaj - 30.06.2021 Galeria Sztuki WozowniaMAJ i CZERWIEC w Wozowni