#Sztuki wizualne     

Spotkanie z fotografem Filipem Wolakiem

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Galeria Sztuki Wozownia - Toruń, ul. Rabiańska 20 / pokaż na mapie

 

Spotkanie z fotografem Filipem Wolakiem
12.01.2019 (sobota), godz. 16.00
prowadzenie: Magda Kujawa
wstęp wolny


Wydarzenie towarzyszące wystawie "Ponad zimą" (11.01–17.02.2019)

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na spotkanie z Filipem Wolakiem – laureatem międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in. prestiżowej nagrody Sony World Photography Awards 2016 w kategorii „Architektura”. Jego zdjęcia są owocem połączenia pasji latania z miłością do fotografii, a pokazywanie piękna świata widzianego z lotu ptaka to naturalna konsekwencja patrzenia na zwyczajne rzeczy z innej perspektywy.

Filip Wolak – urodził się w Toruniu. Jest fotografem, pilotem i instruktorem lotniczym. Od 2000 roku mieszka w Nowym Jorku, gdzie rozpoczął swoją przygodę z awiacją, zdobywając zawodową licencję pilota. Dziś pracuje jako fotograf, a jego prace są publikowane w największych światowych tytułach. Za serię reportaży z klubów nocnych Nowego Jorku został wyróżniony tytułem Coolest Nightlife Photographer (Najfajniejszy Fotograf Sceny Klubowej) przez magazyn „Time Out New York” oraz Most Influential (Najbardziej Wpływowy) przez „Lens Magazine”. Współpracuje także z największymi nowojorskimi muzeami, takimi jak The Met, Guggenheim Museum, Whitney Museum of American Art. Kolekcjoner i restaurator flipperów. W wolnych chwilach podróżuje, wybierając zawsze miejsca ciekawe, aczkolwiek niekoniecznie wygodne. Jego życie codzienne możesz śledzić na Instagramie pod @filipwolak.


Źródło: Galeria Sztuki Wozownia

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 20.10.2019 Galeria Sztuki WozowniaOprowadzanie po aktualnych wystawach
Toruń / 29.10.2019 Galeria Sztuki WozowniaNiebo na ziemi? Współczesna architektura sakralna w Polsce – wykład dr Emilii Ziółkowskiej
Toruń / 22.11.2019 Galeria Sztuki WozowniaWernisaż. Diana Fiedler: „Missing”
Toruń / 22.11.2019 Galeria Sztuki WozowniaPolska – Zobacz Więcej!
Toruń / 23.11.2019 Galeria Sztuki WozowniaPolska – Zobacz Więcej!