#Teatr / Kabaret     

Spektakl „Moonsters”

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Rynek Nowomiejski - Toruń, Rynek Nowomiejski / pokaż na mapie
 

Elementy barokowego tańca i sztuk walki, karnawałowy klimat i fascynujące stroje rodem ze świata snu – już 10 i 11 sierpnia (piątek i sobota) o g. 21:00 na Rynku Nowomiejskim pojawią się niezwykli księżycowi goście w ramach kolejnych atrakcji Festiwalu Teatrów Ulicznych. Interaktywny spektakl „Moonsters” rosyjskiej grupy Mr Pejo’s Wandering Dolls, która gościła u takich osobowości jak Królowa Elżbieta czy 43. prezydent USA George Bush, zabierze widzów do świata marzeń i snów!

Już 10 i 11 sierpnia (piątek i sobota) na Rynku Nowomiejskim będziemy świadkami niezwykłego przedstawienia rosyjskiej trupy Mr Pejo’s Wandering Dolls. Wydarzenie ma charakter interaktywny, a aktorzy będą zachęcać mieszkańców Torunia do wspólnej zabawy. Zespół teatralny z Petersburga z pewnością przybliży świat marzeń sennych, przywracając jednocześnie wspomnienia z dzieciństwa.

„Moonsters” to liryczne i zabawne, interaktywne przedstawienie wykonywane w fascynujących strojach i maskach. Pełne odniesień do dzieciństwa, otwiera nową przestrzeń dla gry wyobraźni. Na ulicy pojawia się grupa stworów z innej planety, przynosząc ze sobą swój specjalny „porządek snu”. Spacerują, poszukując spadających gwiazd. Jednocześnie próbują poznać miasto i jego mieszkańców, wprowadzając tym samym atmosferę beztroskiego snu i marzeń.

ftu2018-moonsters.jpg 

Mr. Pejo’s Wandering Dolls to zespół teatralny założony w 1993 roku w Petersburgu (Rosja). Trupa jest znana ze swoich pokazów dla wysoko postawionych osób takich jak: Królowa Elżbieta Tony Blair, George Bush czy Svetlana Medvedeva. Spektakl obsypany był licznymi nagrodami na festiwalach i przeglądach, m.in. w Rosji, Polsce czy Rumunii. Mr. Pejo’s Wandering Dolls jako grupa odznacza się wysokimi umiejętnościami teatralnymi z zakresu interakcji z publicznością. Znani są także z udziału w europejskich festiwalach we Francji i Włoszech.

Więcej informacji, a także pełen harmonogram festiwalu pod adresem: www.festiwalteatrowulicznych.pl