#Teatr / Kabaret     

Spektakl: KARIERA PO POLSKU

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Wąbrzeski Dom Kultury - Wąbrzeźno, Wolności 47 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

KARIERA PO POLSKU w Wąbrzeźnie

18 października o godz. 18.00 zapraszamy na komedię teatralną „Kariera po Polsku”. Reżyserem spektaklu jest Maciej Damięcki.

Sztuka opowiada o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili  ciągnie się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Planowana obsada aktorska w Wąbrzeźnie to: Ewa Kuklińka, Maciej Damięcki Andrzej Beya Zaborski, Michał Pietrzak oraz Zuza która wciela się w papugę.

Bilety do nabycia w kasie WDK od pon. do pt. w godz. 12.00-16.00 w cenie
65 zł/osoba, natomiast cena biletów grupowych (grupa od 15 osób) wynosi 55 zł/osoba. Zainteresowanych naszą ofertą prosimy o kontakt pod nr tel. 566881727, wew. 27. Polecamy
😊

 

Prezentacja1


Źródło: Wąbrzeski Dom Kultury