#Dziedzictwo     

Spacer tematyczny: Śladami artystów

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
CSW - Toruń, Wały gen. Sikorskiego 13 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia. Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

 

Kiedy: 21 września (sobota), godz. 12.00

Ideą przewodnią cyklu Bohaterowie codzienności jest prezentacja mniej znanych postaci z historii Torunia i regionu, które swoim życiem prezentowały wyjątkowe postawy patriotyczne. Uczestnicy spacerów poznają życiorysy bohaterów Torunia i miejsca związane z ich działalnością i życiem a tym samym będzie to wyjątkowa okazja do poznania historii i architektury Torunia, która zwyczajowo kojarzona jest z gotykiem a w rzeczywistości obfituje w budynki z późniejszych okresów.

Śladami artystów
W 1920 r. z inicjatywy malarza Juliana Fałata i pisarza, krytyka literackiego Artura Górskiego powstała Konfraternia Artystów – zrzeszenie twórców i działaczy kulturalnych, których głównym motywem była „odbudowa życia umysłowego i artystycznego w Toruniu i województwie pomorskim”. Spacer będzie okazją do poznania miejsc związanych z życiem artystycznym ówczesnego miasta oraz prezentacji sylwetki toruńskiej aktorki, gwiazdy kina – Heleny Grossówny.

Prowadzenie: Katarzyna Kluczwajd
Wstęp wolny!

Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Spacer tematyczny z cyklu Bohaterowie codzienności, organizowanego przez CSW Toruń oraz Fundację Sztuki Świata. Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Artykuł Spacer tematyczny: Śladami artystów pochodzi z serwisu Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.


Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 07.08.2021 CSWLetnie wydarzenia dla dzieci
Toruń / 07.08.2021 CSWZmysłoteka w CSW
Toruń / 07.08.2021 CSWSPACERY TEMATYCZNE
Toruń / 07.08.2021 CSWOprowadzania z przewodnikiem po wystawach
Toruń / 08.08.2021 CSWOprowadzania z przewodnikiem po wystawach