#Film     

Smak pho, reż. Mariko Bobrik, Niemcy / Polska 2019

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
CSW - Toruń, Wały gen. Sikorskiego 13 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

 

Dziesięcioletnia Maja ukrywa przed kolegami z klasy tradycyjne drugie śniadanie, które co rano przygotowuje jej tata – wietnamski kucharz, wybitny specjalista od zupy pho, starający się znaleźć własną drogę w gnającej do przodu warszawskiej rzeczywistości. Kiedy jego wieloletni szef wróci do rodzinnego kraju, bohater będzie musiał się zmierzyć z wymaganiami nowego właściciela restauracji: opanowanie kolejnych umiejętności kulinarnych to jednak znacznie mniejsze wyzwanie niż samodzielne wychowywanie coraz bardziej dorosłej i niezwykle spostrzegawczej córki. 

Artykuł Smak pho, reż. Mariko Bobrik, Niemcy / Polska 2019, 84′ pochodzi z serwisu Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.


Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / dzisiaj CSWSolan i Ludwik – Misja Księżyc, reż. Rasmus A. Sivertsen,Norwegia, 2018
Toruń / dzisiaj CSWWirtualne podróże ze sztuką. Centre Pompidou w Paryżu
Toruń / dzisiaj CSWArab Blues, reż. Manele Labidi, Francja / Tunezja, 2019, 88′
Toruń / 15.08.2020 onlineSPACERY TEMATYCZNE PO TORUNIU
Toruń / 15.08.2020 CSWSpacery tematyczne