#Muzyka     

Saxmania 2020 | Latin Jazz – Od Bossa Nowy do Samby

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Dwór Artusa - Toruń, Rynek Staromiejski 6 / pokaż na mapie

Koncerty z cyklu Dariusz Zaleśny zaprasza na stałe wpisały się w kalendarz toruńskich imprez kulturalnych, dlatego też tegoroczne święto saksofonu Saxmania 2020 odbędzie się już w styczniu.

W pierwszej części koncertu tradycyjnie wystąpią uczniowie Dariusza Zaleśnego. Idea przewodnia tych wystąpień to chęć prezentacji szeroko pojętej muzyki saksofonowej oraz dorobku artystycznego młodych zdolnych saksofonistów przed szeroką, wymagającą publicznością. Usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: H. Ackerman, L. Demerseman, H. Eccles, D. Milhaud. Wykonawcom akompaniować na fortepianie będzie Małgorzata Kapica.

Druga część to koncert Latin Jazz – Od Bossa novy do Samby, w którym usłyszymy między innymi najsłynniejsze tematy twórcy brazylijskiego stylu bossa novy Antonio Carlosa Jobima. Nie zabraknie też muzyki kubańskiej Paquito D’Rivera czy Tito Puente. Pojawi się również muzyka Sonny Rollinsa czy Stana Getza i zaskakujące aranżacje utworów Carlosa Santany. Staranny dobór repertuaru oraz gorące latynoskie rytmy rodem z Brazylii i Kuby w połączeniu z okresem karnawału, stanowią idealną propozycję na niedzielny wieczór.

Wszystkie kompozycje zaprezentowane będą w nowych aranżacjach specjalnie przygotowanych na koncert, w których podstawą będzie solidna sekcja rytmiczna wzmocniona o instrumenty perkusyjne typowe dla muzyki latynoskiej – bongosy, conga, timbalesy, shakery itp; na których zagra pasjonat tego gatunku Tomasz Skrętkowski.

 

 

Bilety

35zł / normalny
25zł / ulgowy

Źródło: Dwór Artusa

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 29.02.2020 Dwór ArtusaToruńska Giełda Winylowa vol. 21
Toruń / 01.03.2020 Dwór ArtusaSaxmania 2020 | Latin Jazz - Od Bossa Novy do Samby
Toruń / 03.03.2020 Dwór ArtusaKujawy w kolorach | Aleksandra Sas Wisłocka | wernisaż
Toruń / dzisiaj - 29.02.2020 Dwór ArtusaSpotkanie z pięknem pejzażu | Wystawa poplenerowa studentów UMK