#Sztuki wizualne     

Rzeczy_w_isto(ś)ci_e

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Filia nr 1 Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu - Toruń, ul. Jęczmiennej 23. / pokaż na mapie

Najnowsza wystawa Agaty Skupniewicz to "wrażeniowa opowieść światło_czuła". Toruńska artystka multimedialna przygotowała ją we współpracy z Jerzym Skupniewiczem (mistrz mechanik, ur. w 1922 r.). W ich międzypokoleniowym projekcie "rzeczy" stały się pretekstem i zarazem kluczem do odczytywania i zapisu "nie_pamięci". Ekspozycja, na którą złoży się wybór fotografii, zostanie otwarta 1 czerwca o godz. 17 w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23.

Większość prezentowanych zdjęć pochodzi z prywatnych archiwów fotograficznych Jerzego Skupniewicza. - Dziadek sam wywoływał filmy w domowej ciemni - mówi Agata Skupniewicz. - Część zdjęć poginęła. Wiele odtworzyłam cyfrowo z klisz mało- i średnioobrazkowych. To głównie fotografie z lat 30 - 70; były robione w kraju i zagranicą. Mają znaczenie nie tylko sentymentalne, odkrywałam w nich wiele wartości uniwersalnych, także czysto fotograficznych - uznałam, że warto je pokazać.

Wystawa będzie czynna do 17 lipca.

Agata Skupniewicz (www.hideouts.pl) artystka wizualna, fotograf, podróżnik; mgr sztuki, dyplom z wyróżnieniem (2014) w pracowni grafiki multimedialenj Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Ma na koncie 4 wystawy indywidualne, uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, przeglądach i festiwalach filmowych w kraju i za granicą (Hiszpania, Belgia, Rumunia, Argentyna, Kolumbia). Dwukrotna stypendystka Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Miasta Torunia.


Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 05.07.2018 Książnica KopernikańskaAnna Wazówna i jej toruński grobowiec
Toruń / 07.07.2018 Książnica KopernikańskaToruńskie Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Carcassonne
Toruń / 02.07.2018 - 10.07.2018 Książnica KopernikańskaPrzerwa w Prolibie
Toruń / 01.07.2018 - 10.07.2018 Wakacyjne spotkania z Nelą w mediateceWakacyjne spotkania z Nelą w mediatece
Toruń / dzisiaj - 26.06.2018 Książnica KopernikańskaMediateka: Wtorkowe spotkania dla najmłodszych