#Sztuki wizualne     

Rośliny, sztuka i queerowy feminizm – spotkanie z Lilianą Piskorską

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Galeria Sztuki Wozownia - Toruń, ul. Rabiańska 20 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

 

08.10.2019 (wtorek), godz. 18.00

Rośliny, sztuka i queerowy feminizm – spotkanie z Lilianą Piskorską

moderatorka: Karolina Sikorska

wstęp wolny

 

Spotkanie dotyczyć będzie „strategii roślinnych” w twórczości Liliany Piskorskiej. Artystka opowie o swoich projektach, analizując je z perspektywy przyrodniczej, zastanawiając się równocześnie nad tym, jakie jest miejsce flory w queerowo-feministycznej praktyce artystycznej. Zapraszamy na pokaz i dyskusję nad pytaniem, czy skupiając się na tym, co roślinne, można dekonstruować hegemoniczne wizje świata. 

Liliana Piskorska (1988) – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2013), doktora sztuk pięknych (2017). W jej działaniach widoczna jest perspektywa feministyczno-queerowa, feministyczno-anarchistyczna i posthumanistyczna. Działa analitycznie, odnosząc się do kontekstu oraz specyfiki społeczno-kulturowego krajobrazu Polski. Jej prace pokazywane były na ponad 85 wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce i za granicą oraz w mediach (m.in. w TVP Kultura, Arte TV, CBS Canada). Finalistka Forecast Forum w Haus der Kulturen der Welt/Berlin (2017), nominowana do Spojrzeń 2019: Nagroda Deutsche Bank, laureatka nagrody publiczności Spojrzenia 2019.

 


Źródło: Galeria Sztuki Wozownia

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 16.06.2020 Galeria Sztuki WozowniaDorota Chilińska: „Deficyty” / pokaz on-line
Toruń / 29.05.2020 - 21.06.2020 Galeria Sztuki WozowniaEwa Bloom Kwiatkowska: „Auto da fé / opowieść trans medialna”
Toruń / dzisiaj - 21.06.2020 Galeria Sztuki Wozownia onlineLaura Pawela: “Reallaura”
Toruń / dzisiaj - 21.06.2020 Galeria Sztuki WozowniaLaura Pawela: "Reallaura" / pokaz on-line
Toruń / dzisiaj - 21.06.2020 Galeria Sztuki Wozownia online#RYSOWAĆ – Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego / wystawa on-line