#Artykuły     #Muzyka     

Recitale aktorów Teatru Horzycy

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Teatr Wilama Horzycy - Toruń, Plac Teatralny 1 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Zapraszamy na cykl wokalno-aktorskich recitali aktorek i aktorów z zespołu Teatru Horzycy z muzyką na żywo.

 

Ole, la, li, ole, li, la | 22.08 (sob) i 12.09 (sob) godz. 20:00

Wyjątkowy recital, na który złożą się satyryczne piosenki takich mistrzów jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Włodzimierz Wysocki, Seweryn Krajewski. Wszystkie utwory w lekki i zabawny sposób poruszają bliskie nam wszystkim tematy damsko-męskie we wszystkich ich aspektach życiowych. Występują: Grzegorz Wiśniewski  – gitara, śpiew oraz Andrzej „Bruner” Gulczyński – kontrabas.

Piosenka francuska | 23.08 (nd) godz. 20:00

Recital Agnieszki Wawrzkiewicz, Doroty Bojarczuk i Pawła Kowalskiego przeniesie nas w klimat piosenki francuskiej, zaaranżowanej na trzy głosy oraz akordeon, wiolonczelę, kontrabas i gitarę. Kierownictwo muzyczne Tomasz Bojarczuk.

Koncert pandemiczny 4.0 | 29.08 (sob) godz. 20:00

Recital Matyldy Podfilipskiej powstał w czasie tegorocznej pandemii. Usłyszymy piosenki polskie z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Łobaszewskiej, Andrzeja Zauchy, Ireny Jarockiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Michała Bajora, Czerwonych Gitar, Barbary Kraftówny, Marka Grechuty. To nie tylko lekarstwo, ale i antidotum na wszelkie pandemie. Skuteczniejsze niż tarcze.

 

Karuzela, karuzela | 30.08 (nd) godz. 20:00

Recital Anny Magalskiej Karuzela, karuzela… to literacko-muzyczna metafora naszych codziennych wzlotów i upadków. Bazując na granicznych emocjach, opowiemy o człowieku-klaunie, człowieku-błaźnie, a przede wszystkim o człowieku-akrobacie, który wciąż balansuje na linie życia. Piosenkami z repertuaru Edith Piaf, Justyny Szafran, Czesława Niemena, Michała Bajora, zaprosimy Państwa na jedyny w swoim rodzaju diabelski młyn, z którego widać więcej, choć kręci się w głowie.

 

Rybi puzon | 5.09 (sob) godz. 20:00

Muzyczna uczta dla miłośników Toma Waitsa w autorskim spektaklu poetycko-muzycznym. Podróż bez przystanków przez mocne historie z barwnymi postaciami, w które wcielą się Małgorzata Abramowicz i Paweł Kowalski z towarzyszeniem muzyków pod kierunkiem Igora Nowickiego.

 

W co się bawić | 6.09 (nd)  i 13.09 (nd) godz. 20:00

Piosenki Wojciecha Młynarskiego zaadoptowane tym razem na scenę recitalową pochodzić będą ze spektaklu granego na scenie na zapleczu. Tym razem sanatorium przeniesie się na parking. Zapraszamy na uzdrowiskowe oddanie się w głosową opiekę Matyldzie Podfilipskiej, Julii Sobiesiak-Boruckiej, Pawłowi Kowalskiemu, Arkadiuszowi Walesiakowi i Grzegorzowi Wiśniewskiemu.

 

Rezerwacje

BIURO OBSŁUGI WIDZÓW czynne:
od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-15:00
tel.: 56 622 55 97, 56 654 90 74

fot. Wojtek Szabelski


Źródło: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 24.09.2020 Teatr Wilama HorzycyNapis
Toruń / 25.09.2020 Teatr Wilama HorzycyNapis
Toruń / 26.09.2020 Teatr Wilama HorzycyNapis
Toruń / 27.09.2020 Teatr Wilama HorzycyNapis
Toruń / 30.09.2020 Teatr Wilama HorzycyPięć róż dla Jennifer