#Teatr / Kabaret     #dla dzieci

Poranne figle, psoty i żarty
-Wyczarujmy Święta!-

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury - Toruń, ul. Szpitalna 8 / pokaż na mapie

Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami.

(termin zgłoszeń: 11.12.2019 r.)
Zajęcia w dwóch grupach: 11.00-11.45, 12.15-13.00


Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią i wyzwalaniu działań twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

Wyczarujmy Święta!
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wraz z dziećmi i ich opiekunami wyczarujemy świąteczną atmosferę! 14 grudnia usłyszymy i zobaczymy zimową opowieść realizowaną w teatrze kamishibai. Otuli nas słowo i kojąca muzyka. Następnie wywołamy zimę, śnieg i obdarujemy się uśmiechem, tak by bożonarodzeniowy nastrój wypełnił nas po czubek głowy.

Cel: Zabawa w teatr – odkrywanie teatralnych i parateatralnych światów. Uwalnianie dziecięcej ekspresji. Stworzenie przestrzeni do wspólnych działań opiekuna z dzieckiem. Ukazanie, że twórcą może być każdy (także poprzez wiązanie teatru z innymi dziedzinami sztuki). Rodzinne spędzenie czasu na działaniach twórczych, poznawanie się w nowych rolach.

Program: Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem pedagogiki teatru, dramy i arteterapii, technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska - pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalista ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem UW. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Cena: 5 zł dziecko. Zgłoszenia on-line.
Płatne na konto: WOAK Toruń – 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

Warsztaty obejmują 1 godz. dydaktyczną (45 min).

Kolejne spotkania:

spotkania w 2020 roku (zapisy wkrótce):

18 stycznia
15 lutego
7 marca
18 kwietnia
23 maja
20 czerwca
19 września
10 października
7 listopada
12 grudnia

 

Rejestracja on-line na dole strony

 


 

 

 

 


Źródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu