#Dziedzictwo     

Pirzoki

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Muzem Etnograficzne - Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 19 / pokaż na mapie

Muzeum Etnograficzne w Toruniu w piątek 9 listopada o  godz. 18.00 organizuje spotkanie rodzinne „Zapraszamy na pirzoki!”. Wydarzenie odbywa się w ramach jesiennej kampanii „Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W piątkowy wieczór Muzeum zaprasza ochotników do wspólnej pracy, na wyskubki, wydzirki, inaczej – pirzoki. O darciu pierza i pożytkach z hodowli gęsi na dawnej, polskiej wsi opowie Grażyna Szelągowska, starszy kustosz w Dziale Gospodarki i Rzemiosł MET, autorka m.in. książek Kuchnia z rodowodem i Stary sposób na gęś. Przy robocie nie zabraknie ludowych opowieści i wspólnego śpiewania tradycyjnych pieśni, a najbardziej pracowitych czekać będzie poczęstunek. Uwaga! Alergików prosimy o ostrożność, gęsie pióra będą naturalne.

Sala widowiskowa. Bilety: normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł, rodzinny (2+2) – 20 zł. Bilety do nabycia w Kasie Muzeum w przedsprzedaży od 6 listopada oraz przed imprezą.


Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 21.03.2019 Muzem Etnograficznez cyklu „Muzeum-panaceum” - Kaziuki i Kwietna Niedziela w Wilnie
Toruń / 24.03.2019 Muzem EtnograficzneEtnoigraszki: Panna Marzanna
Toruń / 07.04.2019 - 08.04.2019 Muzem EtnograficzneKiermasz wielkanocny i warsztaty
Toruń / dzisiaj - 26.05.2019 Muzem EtnograficzneWystawa "Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść"
Toruń / dzisiaj - 31.03.2019 Park EtnograficznyWileńskie kiermasze, jarmarki i odpusty