#Dziedzictwo     #dla dzieci

Orszak Trzech Króli

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
ulice miasta - Toruń / pokaż na mapie

Bożonarodzeniowe świętowanie mieszkańcy miasta zakończą barwnym Orszakiem Trzech Króli, który już 6 stycznia 2020 roku przemierzy ulice Starego Miasta. Wydarzenie rozpocznie się o 12:30 w okolicy Pomnika Mikołaja Kopernika.

Kolorowy i żywy Orszak wyruszy z Rynku Staromiejskiego, by ul. Szeroką i ul. Królowej Jadwigi dotrzeć na Rynek Nowomiejski. Podczas parady nie zabraknie szczudlarzy i akrobatów, śpiewających aniołów, czy wyczekiwanych przez wszystkich olbrzymich postaci trzech króli nawiązujących do hiszpańskich gigantes.

Docierając na Rynek Nowomiejski warto będzie zajrzeć do Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka (ul. Rynek Nowomiejski 17), w której ulokowana zostanie wystawa belenes de Navidad. To unikalne bożonarodzeniowe szopki w stylu hiszpańskim – bogato dekorowane,  oryginalne i z lokalnymi akcentami.

 

Orszak zakończy się natomiast koncertowo – na specjalnie przygotowanej scenie na Rynku Nowomiejskim wystąpi Paraliż Band. Toruński zespół to jedna z czołowych kapel wykonujących muzykę roots reggae. Znani są z bogatego instrumentarium, ciekawych aranżacji i iście „marleyowskich” kompozycji. Widzów z pewnością wprawią w dobry nastrój takie piosenki jak „Na brzegu rzeki”, „Sam na sam” czy „Pozwól mi płynąć”.

Konkrurs podczas Orszaku Trzech Króli!

Podczas Orszaku Trzech Króli nie zabraknie także zabaw z nagrodami! Przede wszystkim dla tych młodszych, ale i starszych uczestników wydarzenia przewidziany został także konkurs na najpiękniejszą koronę! Zasady są bardzo proste – wystarczy pojawić się w koronie własnego projektu i wykonać zdjęcie podczas wydarzenia, oczywiście z ubraną koroną. Najciekawsze korony zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami! Więcej informacji o konkursie już wkrótce na tak.torun.pl, a także na tak.torun.pl/orszak.


Źródło: Toruńska Agenda Kulturalna