#Inne     

O aktorstwie i nie tylko- spotkanie z Anną Dymną

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Kujawskie Centrum Kultury - Inowrocław, ul. Kilińskiego 4a / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

 

            Któż nie zna jej wcieleń teatralnych i filmowych. W tym roku minęło 50 lat od jej debiutu aktorskiego na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 27 marca 1969 r. - Anna Dymna, bo o niej mowa debiutowała jako aktorka. Zagrała wówczas role Isi i Chochoła w „Weselu” w reż. Lidii Zamkow. W trakcie swojej kariery współpracowała z najwybitniejszymi polskimi twórcami m.in.: Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Jarockim, Konradem Swinarskim, czy Andrzejem Wajdą. Była niezapomnianą Anią Pawlak w kultowej trylogii Sami Swoi. Za swoją działalność artystyczną i społeczną została uhonorowana najwyższymi odznaczeniami państwowymi.

            Oprócz pasji, jaką jest aktorstwo, od wielu lat jest zaangażowana w działalność dobroczynną. Jako założycielka i wolontariuszka fundacji „Mimo Wszystko” pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce.

            Z ogromną radością Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza 21 października
na godzinę 18:00 do Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej
, gdzie odbędzie się spotkanie z Anną Dymną, które poprowadzi Łukasz Maciejewski, krytyk teatralny i filmowy. Podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, otrzymał nagrodę w kategorii "Krytyka filmowa”.

  

 

Bezpłatne wejściówki na spotkanie można odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych
(przy ul. Kilińskiego 16) od 14 października.


Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza