#Dziedzictwo     

Muzeum Etnograficzne – wirtualne spacery po wystawach i Parkach Etnograficznych

Data
03.04.2020 - 31.05.2020 wstęp wolny
Miejscowość
Muzeum Etnograficzne online - Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 19 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Zapraszamy na nasze internetowe serwisy, w których przygotowujemy specjalne materiały i treści. Można je obejrzeć, wysłuchać lub przeczytać bez wychodzenia z domu.

Na naszej stronie dostępne są spacery wirtualne, dzięki którym zdalnie odwiedzić można: Park Etnograficzny w Toruniu, Park Etnograficzny w Kaszczorku, a także muzealną wystawę stałą „Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)”. Spacery dostępne są pod adresem www.etnomuzeum.pl/wirtualny-spacer i obsługiwane są również przez urządzenia mobilne.
 
Na muzealnych profilach w mediach społecznościowych (na Facebooku, Instagramie i Twitterze) trwa cykl #AnatomiaMuzeum, w ramach którego udostępniana jest wystawa czasowa „Anatomia muzeum. 60 lat Muzeum Etnograficznego w Toruniu”. Katalog ekspozycji powstałej w roku jubileuszu i pokazującej działanie muzeum typu etnograficznego jest do bezpłatnego pobrania na stronie www.etnomuzeum.pl/wydawnictwa
 
Na muzealnym kanale w serwisie YouTube obejrzeć można film „Olędrzy w krajobrazie Doliny Dolnej Wisły„, do którego zdjęcia powstawały w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce.
 
Polecamy również wirtualną wystawę rzeźb Józefa Soboty (1895-1979) artysty ludowego ze wsi Regut zakupionych do zbiorów Muzeum Etnograficznego i udostępnionych na dedykowanej projektowi podstronie w 2019 r. (www.etnomuzeum.pl/kolekcja-rzezb-jozefa-soboty). 
 
Wznowiliśmy sprzedaż internetową muzealnych wydawnictw. Publikacje kupić można na stronie www.etnomuzeum.pl/wydawnictwa
 

Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 02.06.2020 - 30.06.2020 Muzem EtnograficzneAnatomia muzeum. 60 lat Muzeum Etnograficznego w Toruniu
Toruń / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum Etnograficzne w ToruniuTajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)
Wielka Nieszawka / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum Etnograficzne, Olenderski Park EtnograficznyOlenderski Park Etnograficzny
Toruń / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum Etnograficzne w ToruniuPark Etnograficzny