#Film     #Muzyka     

MovieYourGuitar koncert grupy 5G na żywo online + animacje

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Miejskie Centrum Kultury - Bydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Ostatni majowy koncert w ramach Wiosny Wirtuali to obowiązkowa pozycja dla fanów dobrych gitarowych brzmień. Ale nie tylko dla nich – ucieszą się także miłośnicy kina animowanego. Pięciu  gitarzystów – multiinstrumentalistów związanych z bydgoską sceną muzycznej alternatywy zagra skomponowane przez siebie utwory do filmów polskich animatorek. Zapraszamy na koncert na żywo online grupy 5G w ramach nowego projektu MovieYourGuitar.  

Marek Maciejewski, Artur Maćkowiak, Sławomir Szudrowicz, Wojciech Kotwicki i Adam Kempa – to oni tworzą skład nowej grupy 5G powstałej w ramach projektu MovieYourGuitar.  Muzycy są doskonale znani bydgoskiej (i nie tylko bydgoskiej) publiczności chociażby z występów w zespołach takich jak Variété, Something Like Elvis, 3moonboys, Potty Umbrella i Godot. 

27 maja, w ramach szóstego już koncertu bydgoskiej Wiosny Wirtuali, wspólnie staną na scenie i zaprezentują sześć nowych utworów skomponowanych specjalnie do filmów animowanych polskich artystek. Każdy z muzyków stworzył utwór do wybranego wcześniej filmu – wśród nich jest krótkometrażowa animacja „Kwadratura koła” wywodzącej się z Bydgoszczy znakomitej reżyserki Karoliny Specht, której filmy pokazywane były na najważniejszych festiwalach kina animowanego na świecie. Muzykę inspirowaną jej „Kwadraturą koła” skomponował Artur Maćkowiak. 

Zobaczymy także „Porozmawiaj z nią” w reżyserii Agaty Prętki (muzyka Adam Kempa), „Obce ciało” Marty Magnuskiej (muzyka Sławek Szudrowicz) i  abstrakcyjny film animowany „Kinki” (reż. Izumi Yoshida), do którego muzykę skomponował Wojciech Kotwicki. Będzie też niezwykle barwa i dynamiczna animacja „Moko” Marty Szymańskiej, która jest artystyczną wariacją na temat polinezyjskiej kultury i mitologii – do tego obrazu muzykę stworzył Marek  Maciejewski. Finał koncertu to wspólne dzieło grupy 5G skomponowane do obsypanego nagrodami filmu „Kreatury” polsko-brytyjskiej artystki, Tessy Moult-Milewskiej.

MovieYourGuitar, koncert online na żywo zespołu 5G z projekcją filmów animowanych – środa, 27 maja, godz. 20.00 

UWAGA! Transmisja koncertu będzie dostępna online jedynie do północy 27 maja.  

 

https://mck-bydgoszcz.pl/movie-your-guitar/


Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / dzisiaj Kino Orzeł“#tuiteraz” (2019) reż. Eric Lartigau
Bydgoszcz / dzisiaj Kino Orzeł“Obrazy bez autora” (2018) reż. Florian Henckel von Donnersmarck
Bydgoszcz / 14.07.2020 Kino Orzeł“Zdrajca” (2019) reż. Marco Bellocchio
Bydgoszcz / 14.07.2020 Kino Orzeł“#tuiteraz” (2019) reż. Eric Lartigau
Bydgoszcz / 15.07.2020 Miejskie Centrum Kultury, parkingLetnia Scena Impro