#Film     

Movie Mówi Project: pokaz filmu ZWIERZĘTA i dyskusja z filmoznawczynią, dr Magdaleną Wichrowską

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
CSW - Toruń, Wały gen. Sikorskiego 13 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Kiedy: 20 sierpnia (wtorek), godz. 18.00

W ramach cyklu Movie Mówi Project zapraszamy na pokaz filmu ZWIERZĘTA i dyskusję z filmoznawczynią, dr Magdaleną Wichrowską.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

Znany z doskonałego Wymyku z 2011 roku Greg Zgliński serwuje widzom schizofreniczną jazdę bez trzymanki utrzymaną w stylu filmów Davida Lyncha i Romana Polańskiego. „Zwierzęta” to polsko-austriacko-szwajcarska koprodukcja czerpiąca z bogatego skarbca puzzle films, czyli filmowych zagadek, które za pomocą ciekawych narracyjnych rozwiązań zmuszają widza do nieustannego aktualizowania wiedzy o bohaterach i zamieszkiwanym przez nich świecie.

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek – potrącenie owcy – rozpoczynający spiralę zagadek i niedorzeczności.

Dr Magdalena Wichrowska – filmoznawczyni; autorka książek i artykułów o tematyce filmowej, m.in. Szukając prawdy. Problem poetyki w polskim filmie dokumentalnym po roku 1989 i Bydgoszcz Movie; kierowniczka Zakładu Kultury Audiowizualnej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Informacje o cyklu edukacyjnym Movie Mówi Project oraz jego dotychczasowych edycjach pod linkiem: klik

 

Zwiastun filmu:

 

Artykuł Movie Mówi Project: pokaz filmu ZWIERZĘTA i dyskusja z filmoznawczynią, dr Magdaleną Wichrowską pochodzi z serwisu Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.


Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / dzisiaj CSWInterior, reż. Marek Lechki, Polska 2020
Toruń / dzisiaj CSWMałe szczęścia, reż. Daniel Cohen, Belgia / Francja 2020
Toruń / 24.09.2020 CSWMałe szczęścia, reż. Daniel Cohen, Belgia / Francja 2020
Toruń / 24.09.2020 CSWInterior, reż. Marek Lechki, Polska 2020
Toruń / 25.09.2020 CSWWirtualne podróże ze sztuką: Les Abattoirs w Tuluzie