„Most łączy pokolenia” – spotkanie inicjujące obchody jubileuszu 90. rocznicy urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
KPCK - Bydgoszcz, pl. Kościeleckich 6 / pokaż na mapie

W  2018 roku będziemy obchodzić 90. rocznicę urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Rocznicę bardzo ważną dla tradycji, historii i kultury Bydgoszczy. Z inicjatywy najbliższej rodziny autora Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury podjęło się koordynacji działań zmierzających do godnego uczczenia jubileuszu urodzin pisarza.

Jerzy Sulima-Kamiński jest  znanym, a jednocześnie najbardziej „bydgoskim” pisarzem w Polsce. Autorem wielu utworów literackich na czele z trylogią „Most Królowej Jadwigi”, w której z detalami przedstawione zostały losy miasta i jego mieszkańców. Jest autorem, który w piękny i autentyczny sposób opisał swoje ukochane miejsca, wciąż bliskie wielu pokoleniom bydgoszczan.

Ideą, która przyświeca naszym działaniom jest przypomnienie sylwetki pisarza i jego bardzo różnorodnej twórczości. Planowane imprezy rocznicowe skierowane będą zarówno do dzieci i młodzieży jak również do odbiorców dorosłych. W Salonie Hoffman spotkamy się ze wszystkimi zainteresowanymi osobami oraz przedstawicielami instytucji, które podjęły naszą propozycję, z którymi przez cały rok będziemy realizować rocznicowe imprezy.Zapraszamy miłośników twórczości pisarza na spotkanie w Salonie Hoffman, podczas którego przedstawimy plany jubileuszowych uroczystości. Gościem spotkania będzie również córka pisarza Pani Elżbieta Kamińska-Zielińska, która niezmiennie z dużym zaangażowaniem propaguje twórczość ojca.

Serdecznie zapraszamy 20 stycznia, o godz. 16:00 do Salonu Hoffman KPCK, na spotkanie inicjujące obchody jubileuszu, które poprowadzi Ewa Dąbska. Wstęp wolny.


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / dzisiaj KPCKXVIII Spotkanie z Historią u Hoffmana: Powrót Bydgoszczy do Macierzy – miasto i jego mieszkańcy w latach 1918–1925
Bydgoszcz / 25.01.2018 Cafe KinoKinowy Klub Dyskusyjny KAKADU 3/2018
Bydgoszcz / 25.01.2018 KPCKPromocja książki poetyckiej Małgorzaty Grajewskiej pt. „Podpalam żyrafę”
Bydgoszcz / 26.01.2018 KPCKKino Hoffman: Dwie Joasie
Bydgoszcz / 01.02.2018 Cafe KinoKinowy Klub Dyskusyjny KAKADU 4/2018