#Teatr / Kabaret     #dla dzieci

Mini Domowy Teatr KPCK: Paweł i Gaweł

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
KPCK - Bydgoszcz, pl. Kościeleckich 6 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

W pierwszej odsłonie sierpniowego Mini Domowego Teatru KPCK będziemy mogli zobaczyć interpretację wiersza Aleksandra Fredry pt. „Paweł i Gaweł”. Ze znanej wszystkim opowieści o dwóch lokatorach zamieszkujących tę samą kamienicę można wyciągnąć pouczające wnioski, których nie będziemy na razie zdradzać. Głośniejszy i bardziej hałaśliwy domownik urządza na parterze polowania, na co nie zgadza się spokojny i zrównoważony sąsiad z piętra. Jaka jest reakcja tego pierwszego? Czy dochodzi pomiędzy nimi do porozumienia? Obejrzyjcie, znajdźcie morał i sprawdźcie, czy przypadkiem za waszą ścianą lub pod waszą podłogą nie mieszka np. ktoś taki jak Gaweł. Z czego będą wykonane lalki? Niech pozostanie to tym razem tajemnicą.

Odcinki Mini Domowego Teatru KPCK będziemy publikować na naszym profilu facebookowym i kanale YouTube.


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / dzisiaj KPCKZagraj w sztukę. Warsztaty teatralne dla rodziców i ich dzieci w wieku przedszkolnym
Bydgoszcz / 24.09.2020 KPCKXLII Spotkanie z Historią u Hoffmana: promocja książki „Jan Kossowski (1898-1958). Spotkanie z architekturą”
Bydgoszcz / 26.09.2020 KPCKCzy ten koncert to nie u Was? Emilia Hamerlik i Alicja Kuszowska: „Hey Girls”
Bydgoszcz / 29.09.2020 KPCKZagraj w sztukę. Warsztaty teatralne dla nauczycieli i animatorów kultury
Bydgoszcz / 29.09.2020 KPCKWarsztat: Fotografia – podręczna pamięć własnej podróży