#Muzyka     

LnSM: Projekt Volodia

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Teatr - Grudziądz, Teatralna 1 / pokaż na mapie

Projekt Volodia tworzy pięciu doświadczonych muzyków współpracujących z czołowymi artystami w kraju. Wywodzą się z różnych, bardzo odmiennych gatunków muzycznych: jazz, rock, flamenco, piosenka literacka.

Projekt Volodia to również bardzo bogate i oryginalne instrumentarium: banjo, gitara elektryczna, vinofon, akordeon, ukulele oraz sekcja rytmiczna.

Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Władimira  Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Wokalista i basista zaprosił do projektu muzyków współpracujących m.in. z Hanną Banaszak, Martyną Jakubowicz oraz grających na co dzień jazz, rock, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia.

           Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju, mi.in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych. Wszędzie artyści przyjmowani są entuzjastycznie przez publiczność. W 2011 roku koncert transmitowany był w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

  1. Projekt Volodia – „Nowe brzmienie Włodzimierza Wysockiego”,
  2. Projekt Volodia – „Męski świat”  brawurowo zaaranżowane utwory takich wykonawców jak: Tom Waits, Leonard Cohen, Tiger Lillies (Hera, Koka, Hasz…) oraz własne kompozycje do twórczości Andrzeja Bursy, Czesława Miłosza czy mało znanych wierszy Władysława Broniewskiego
muzycy:

Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa 

Bogdan Bińczak – vinofon, akordeon, instr.perkusyjne

Robert Gawron – banjo, ukulele, git. akustyczna

Leszek Zaleski – gitara elektryczna

Marcin Kotlarski „Kafi” – gitara elektryczna

Kuba Persona – perkusja

Tomasz Burzyński „Burza” – perkusja


Źródło: Centrum Kultury Teatr

Wybrane propozycje organizatora

Grudziądz / 24.02.2019 Klub AkcentMuza Zalewa Miasto SARIUS