#Taniec     

Lato na Starym Mieście: Plenerowa, swingowa międzypokoleniowa potańcówka

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Marina - Grudziądz, Portowa / pokaż na mapie

Miłośnicy tańców i muzyki swingowej – najweselszego tańca pod słońcem z dawnych lat spotkają się nad brzegiem Wisły, aby wspólnie tańczyć i cieszyć się pięknem gorącego lata.

Imprezę poprzedzi lekcja podstaw wybranych tańców swingowych z instruktorami Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL. Będzie to doskonała okazja aby zacząć swoją przygodę z tańcem swingowym, lub poznać podstawy tańca, którego jeszcze nie próbowaliśmy

Zapraszamy na nadwiślańską swingową potańcówkę, gdzie w sąsiedztwie królowej polskich rzek nasze babcie i dziadkowie bawili się przy akompaniamencie dawnych szlagierów.

Miejska międzypokoleniowa potańcówka to obowiązkowa pozycja w letnim tanecznym kalendarzu! Naturalna sceneria nad Wisłą w Marinie oraz przyjazna i rodzinna atmosfera sprawią, że poruszą stopy tańczących.

Stylizacje, elementy retro mile widziane.

Wstęp wolny.

Przygodę z Lindy Hop rozpoczęli w 2005 roku, kiedy w Polsce słyszało o nim jeszcze niewielu. Od tego czasu każdą wolną chwilę poświęcają warsztatom i festiwalom tańca swingowego na całym świecie – zarówno jako uczniowie, jak i jako instruktorzy.

Michał i Kasia są założycielami i aktywnymi animatorami sceny Lindy Hop w Warszawie. Od kilku lat prowadzą regularne zajęcia w założonym przez siebie Studiu Tańca Swingowego SWINGOUT.PL oraz prowadzą warsztaty taneczne w Polsce i za granicą, są także zaangażowani w organizację cyklicznych swingowych imprez tanecznych, warsztatów, festiwali i różnego rodzaju wydarzeń mających na celu popularyzację tańca i muzyki swingowej.

Jako nauczyciele starają się pogodzić kwestie techniczne z przyjemnością, jaką ma sprawiać taniec. Kładą duży nacisk na podstawy, połączenie partnerów, naturalny przepływ energii w parze, prowadzenie i podążanie, jednocześnie starając się zaszczepić w uczniach miłość do muzyki swingowej oraz umiejętność improwizacji i zabawy na parkiecie.


Źródło: Centrum Kultury Teatr

Wybrane propozycje organizatora

Grudziądz / 24.02.2019 Klub AkcentMuza Zalewa Miasto SARIUS