#Literatura     #dla dzieci

Książkowe dzieciaki – warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
KPCK - Bydgoszcz, pl. Kościeleckich 6 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Warsztaty pracy z książką to aktywne spotkania dzieci z literaturą, a jednocześnie ze sobą nawzajem. Wymagają skupienia i zaangażowania, pobudzając równocześnie aktywność uczestników, stwarzając okazję do wspólnej pracy i zabawy. Warsztaty są pomocne w zrozumieniu świata przedstawionego w książkach, pomagają odczytać znaczenia opisywanych w nich wydarzeń, sprzyjają również zrozumieniu emocji bohaterów literackich, przyczyniają się do rozbudzania indywidualnych zainteresowań literaturą, budują postawę otwartości na nowe doświadczenia czytelnicze, a tym samym animują i promują czytelnictwo w ogóle.

Na warsztatach zaproponujemy atrakcyjne i dynamiczne działania powiązane z książką, wesprzemy młodych czytelników w pokonywaniu trudności językowych, zbudujemy w dzieciach i młodzieży przekonanie, że czytanie to norma. Wzmocnimy wewnętrzną motywację do czytania, dodamy wiary we własne możliwości czytelnicze. Poprowadzimy interesujące dyskusje i ciekawe rozmowy o książkach, przedstawimy książki bliskie życiu i doświadczeniu oraz oryginalne graficznie.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Bilety w cenie 10 zł (opłata dotyczy wyłącznie dzieci) do nabycia w siedzibie KPCK. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji udziela Emilia Malczyk -  emilia.malczyk@kpck.pl, tel. 662-060-024.


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / 26.10.2020 KPCKPoranna kawka czyli e-biblioteka seniora
Bydgoszcz / 29.10.2020 KPCKSpektakl na podstawie sztuki Sławomira Mrożka pt. „Wdowy”
Bydgoszcz / 02.11.2020 KPCKPoranna kawka czyli e-biblioteka seniora
Bydgoszcz / 07.11.2020 KPCKCzy ten koncert to nie u Was?: Marta Jastrząbek
Bydgoszcz / 09.11.2020 KPCKPoranna kawka czyli e-biblioteka seniora