#Teatr / Kabaret     #dla dzieci

Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Teatr bez granic” 2019

Data
23.05.2019 09:00wstęp wolny
Miejscowość
KPCK - Bydgoszcz, pl. Kościeleckich 6 / pokaż na mapie

23 maja 2019 Soleckie Centrum Kultury po raz kolejny będzie gospodarzem prezentacji konkursowych młodych artystów w wieku 7 - 16 lat.  Zobaczymy małe formy teatralne w żywym planie oraz grupy lalkowe, wśród form pojawią się również monologi i teatry jednego wiersza. Prezentacjom konkursowym towarzyszyć będą omówienia warsztatowe oraz spektakl Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi z Łodzi. Wszystkich chętnych aby obejrzeć młodych entuzjastów teatru serdecznie zapraszamy do kibicowania. Rozpoczynamy o godz. 9.00 w SCK ul. Gen. Stefana Roweckiego 1 w Solcu Kujawskim. Wstęp wolny.

Program:

  • do godz. 9.00 przyjazd zespołów
  • 09.00-13.00 prezentacje teatralne
    (klasy I-III i klasy IV-VI, prezentacje indywidualne)
    • Teatr Na Niby Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy
      „Wodylanie” scenariusz i reżyseria: Wioleta Górska-Nowik na podstawie literatury dziecięcej
    • Teatr Karramba Szkoła Podstawowa w Brzozie
      „Venuski” scenariusz; Julia Bafia, reżyseria: Małgorzata Strabel
    • Teatr Pół na pół Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy
      „Niegrzecznym dzieciom bywa źle” scenariusz i reżyseria: Angelika Landowska
      wg wierszy Stanisława Jachowicza
    • Teatr Za kurtyną Fundacja Rozwoju Edukacji Najmłodszych Grudziądz -Węgrowo
      „Kłótnia zabawek” scenariusz i reżyseria: Adrian Wiśniewski wg wiersza Jana Brzechwy
    • Teatr Fantazja Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej
      „Wiersze Brzechwy na scenie” scenariusz i reżyseria: Anna Kwiatkowska
      wg wierszy Jana Brzechwy
    • Teatr Pacynka Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy
      „Pozytywka” scenariusz: Wioleta Górska-Nowik i Nadia Nowik,
      reżyseria: Violeta Gorska -Nowik
    • Teatr A co tam 2 Szkoła Podstawowa w Lubiewie
      „Zamknijcie oczy” scenariusz i reżyseria: Beata Ziółkowska wg tekstu Zofii Wójcik
    • Vanessa Fic Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej
      „Drzewo” (teatr jednego wiersza z wykorzystaniem teatru lalek) wg „Drzewa darów”
      Shala Silversteina, opracowanie tekstu i reżyseria: Anna Kwiatkowska
    • Marta Paciorek Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej
      „Ptasie radio” (teatr jednego wiersza) wg wiersza J. Tuwima „Ptasie radio”
      reżyseria: Anna Kwiatkowska
    • Gracjan Szulc Szkoła Podstawowa w Zamartem
      „W szkole jest nawet zabawnie”(monolog)
      tekst: Iwona Hajdasz, reżyseria: Katarzyna Graczyk
    • Eligiusz Łącki Szkoła Podstawowa w Zamartem
      „W szkole jest nawet zabawnie”(monolog)
      tekst: Iwona Hajdasz, reżyseria: Katarzyna Graczyk
  • 13.00-15.00 przerwa
  • 13.00-14.00 obiad
  • 14.00-15.00 impreza towarzysząca dla uczestników
    („Fintikluszki” Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi z Łodzi),
    narada JURY, spotkanie warsztatowe instruktorów z jurorami
  • 15.00 ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród w kategorii klas I-III i IV-VI
  • 15.30-19.00 prezentacje teatralne c.d.
    (prezentacje indywidualne, VII-VIII oraz młodzież gimnazjalna)
    • Ewelina Trzecińska Szkoła Podstawowa w Zamartem
      „Zakochana”(monolog) tekst: Iwona Hajdasz, reżyseria: Katarzyna Graczyk
    • Martyna Łyczywek Szkoła Podstawowa w Łowinku
      „Niewystarczająca” (monolog), tekst i reżyseria: Dorota Wiśniewska
    • Zuzanna Serafin Szkoła Podstawowa w Łowinku
      „Dzień, jak co dzień” (monolog), tekst i reżyseria: Dorota Wiśniewska
    • Izabela Wawrzyniak Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim
      „Telimena”(monolog) wg „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza
      opracowanie tekstu i reżyseria: Beata Stawska-Kostrzak
    • Teatr Kameleon Międzynarodowa Szkoła Podstawowa „Sokrates” w Bydgoszczy
      „Dylemat złotej rybki” scenariusz i reżyseria: Elżbieta Krenz,
      konsultacje autorskie - Malwina Bielicka
    • Koło Teatralne Jedynka Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim
      „Romeo i Julia” scenariusz i reżyseria: Beata Stawska-Kostrzak wg dramatu W. Szekspira
    • Teatr Bukowiacy Szkoła Podstawowa w Bukowcu
      „Pani M.” scenariusz i reżyseria: Jolanta Glamowska wg tekstu Grzegorza Śmiałka
    • Teatr Profilaktyczny Nieupoważnionym wstęp wzbroniony
      Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku
      „Feniks” scenariusz i reżyseria: Agata Wiśniewska
    • Teatr Witraż Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy
      „Wielki mały człowiek” scenariusz: Wioleta Górska-Nowik, Nadia Nowik,
      reżyseria: Wioleta Górska-Nowik
    • Teatr Szpilka Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku
      „Lekcja” scenariusz i reżyseria: Renata Bloch
  • 19.00 -20.00 przerwa
    słodki poczęstunek dla uczestników, narada JURY oraz spotkanie
    z instruktorami
  • ok. 20.00 ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród
    w kat. klas VII-VIII, i klas gimnazjalnych oraz wykonawców indywidualnych.

Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / 21.09.2019 KPCKGra Miejska „Śladami Józefa Święcickiego”
Bydgoszcz / 28.09.2019 KPCKPieszy Rajd Terenowy „Szlakiem Święcickiego”
Bydgoszcz / 29.09.2019 KPCKKoncert zespołu Piramidy: „Wysocki, Okudżawa, dwaj najwięksi Bardowie XX Wieku”.
Bydgoszcz / 03.10.2019 KPCK„Promień czasu 1979-2019”– 40-lecie działalności Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego (część II)
Bydgoszcz / 18.10.2019 KPCKTeatr w pigułce (1. spotkanie): Teatr poezji w żywym planie.