#Muzyka     

Koncert sylwestrowo-noworoczny

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Opera Nova - Bydgoszcz, ul. Marszałka Focha 5 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.
ok. 2'45 godz.,w tym jedna przerwa
Wykonawcy: Balet, Chór i Orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy.


Bilety na Koncerty 2019/2020 sprzedawane były od 21 października godz.8.30 w kasie biletowej oraz online. Do godziny 14. w pierwszym dniu sprzedaży wykupione zostały na wszystkie koncerty. Osoby zainteresowane ew. zwrotami biletów proszone są o kontakt z Działem Obsługi Widzów po 12 listopada 2019 r
 
Realizatorzy:
kierownictwo muzyczne: Maciej Figas
reżyseria: Sebastian Gonciarz
scenografia: Mariusz Napierała
choreografia: Iwona Runowska

prowadzenie : Artur Andrus
Obsada:
Dyrygent: Maciej Figas
 
 

Zgodnie ze zwyczajem nakazującym radośnie witać Nowy Rok , Opera Nova zaprasza od 2003 r. na galowe Koncerty Sylwestrowo- Noworoczne w wykonaniu swych Solistów, Chóru, Baletu i Orkiestry.

Nasze Koncerty stały się prawdziwymi widowiskami ! Wymagają tyle wysiłku twórców jak prawdziwa premiera. Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, w niecodziennych zestawieniach wykorzystywane elementy scenografii , specjalnie ustawiane światła i projekcje.

To właściwie nieformalne premiery ! . Nowe gagi wymyśla w pocie czoła reżyser : dramaturgia koncertu musi mieć zmienną amplitudę, uwzględniać pola popisu dla artystów i „wejścia” gościa-prowadzącego. Musi godzić ogień z wodą! Soliści prześcigają się w podawaniu propozycji, które pozwolą im pokazać kunszt śpiewaczy i talent komediowy. Kto by pomyślał, że diva tak tańczy a słodki tenor objawi swe prawdziwe oblicze jako bezwzględny mafioso.Najwięcej do pokazania ma balet. Orkiestra nie może się z tym pogodzić i też czasem żąda „pełnego wynurzenia” z kanału. Były już pojedynki gangów, były góralskie kuligi, były songi na bananowych wyspach, dekadenckie zabawy w kabaretach ,kultowe przeboje wielkiego ekranu , melodie przedwojennych teatrzyków,rejsy transatlantykiem, genialne piosenki duetu Starszych Panów,i – zawsze spektakularne - finały w blasku rac i huku strzelających korków od musujących win

Nasz Koncert łączy elementy gali operowej , scenicznego show , prezentację różnych gatunków muzycznych i technik wykonawczych, wymaga wartkiego tempa, sprawnych zmian dekoracji ( a przede wszystkim kostiumów !), uwzględnia satyryczne występy prowadzącego .Stawiamy na doborową ekipę naszych solistów i nowe opracowania znanych utworów, które piszą dla nas utalentowani aranżerzy i kompozytorzy. Kilkunastu solistów, zespoły artystyczne Opery Nova oraz ekipa techniczna (brygada sceny), elektryczna i akustyczna , to 250 osób zaangażowanych w bezpośrednią produkcję każdej edycji. Popularność, którym od kilkunastu lat cieszą się te okolicznościowe widowiska w zaproponowanej przez nas formule, jest dla nas wielką nagrodą i zobowiązaniem . W ostatnich latach na scenie były pojedynki gangów, góralskie kuligi, podniebne ewolucje, dekadenckie zabawy w kabaretach, zawody kajakowe ,żużlowe i futbolowe , "bożyszcza festiwali" i - wykonywane " z przymrużeniem oka" niezastąpione polskie piosenki lat 70. i 80. , apoteozy igrzysk olimpijskich, spektakularne finały w blasku i huku rac, deszczu serpentyn.

Ceny biletów:

*w dniach 28,29,30 grudnia 2019 i 1 stycznia 2020:

I miejsca 180,- II miejsca 150,- III miejsca 140,-

*31.12.2019 godz. 16.00

I miejsca 210,- II miejsca 180,- III miejsca 170,

*31.12.2019 godz. 20.00

I miejsca 230,- II miejsca 200,- III miejsca 190I miejsca obejmują : całe sektory F, B; oraz D rząd I

II miejsca obejmują : całe sektory E, G; sektory A, C rzędy od I do IX ; sektor D rzędy od II do IV

III miejsca obejmują : sektory A, C rzędy od X do XIII; sektor D rzędy od V do VII

Źródło: Opera Nova

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / 03.10.2020 Opera NovaOperowy zawrót głowy. Muzyczny spektakl familijny
Bydgoszcz / 04.10.2020 Opera NovaOperowy zawrót głowy. Muzyczny spektakl familijny
Bydgoszcz / 06.10.2020 Opera NovaOperowy zawrót głowy. Muzyczny spektakl familijny
Bydgoszcz / 06.10.2020 Opera NovaOperowy zawrót głowy. Muzyczny spektakl familijny
Bydgoszcz / 07.10.2020 Opera NovaOperowy zawrót głowy. Muzyczny spektakl familijny