#Muzyka     

Koncert Noworoczny

Data
04.01.2020 17:00
Miejscowość
Ośrodek Chopinowski - Szafarnia, Szafarnia 1 / pokaż na mapie
zaloguj się aby dodać przypomnienie e-mail lub na smartphone dodaj do kalendarza

Zespół Solistów ARTE CON BRIO tworzą muzycy o wysokich umiejętnościach, posiadający doświadczenie z wielu scen i współpracy z wieloma zespołami, orkiestrami w kraju i za granicą. ARTE CON BRIO ma dużą publiczność, gdyż wykonuje słynne utwory klasyczne, kościelne, operowe, operetkowe, musicalowe, filmowe, jazzowych, rozrywkowe w taki sposób  że budzi aplauz. Często jest zapraszany na koncerty i festiwale muzyczne. Artyści zyskują wysokie noty nie tylko publiczności, ale i krytyków. Soliści ARTE CON BRIO potrafią bawić, wzruszyć, zainspirować.


Natalia Łęt urodziła się w Inowrocławiu. Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie saksofonu oraz śpiewu solowego. Jest absolewntką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim w klasie dr Kamili Kułakowskiej. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Rektora macierzystej uczelni dla najlepszych studentów. Brała udział w kursach mistrzowskich Urszuli Kryger, Andrzeja Dobbera, Marka Rzepki, Izabeli Kłosińskej, Ubaldo Fabbri oraz Marcina Kozieł. Podczas 9. edycji Operowego Forum Młodych organizowanego przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy przy XXIII Bydgoskim Festiwalu Operowym wystąpiła  w studenckim spektaklu operowym Flis w reżyserii Marka Zajączkowskiego. W 2016 roku wykonywała partię altową w Pasji wg św. Jana J. S. Bacha wraz z zespołem muzyki dawnej Illo Tempore pod dyrekcją Damiana Borowicza. W 2017 roku zadebiutowała na deskach Opery Nova w Bydgoszczy wykonując partię III Damy w operze Czarodziejski Flet W. A. Mozarta pod batutą Macieja Figasa. W tym samym roku wykonywała partię altową Mszy Koronacyjnej C-dur W. A. Mozarta wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis. Otrzymała nagrodę specjalną w Konkursie Kameralistyki Wokalnej Cztery pieśni, cztery emocje, trzy języki (Bydgoszcz, 2017) oraz wyróżnienie dla najlepszej aktorki podczas II Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych w Polsce Przygrywka (Toruń, 2017). Współpracuje także z Działem Upowszechniania Muzyki Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jest aktorką Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino.


Szymon Rona pochodzi z Bydgoszczy. W 2014 roku ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Hanny Michalak. W latach 2011-2012 zdobywał wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Złote Głosy" w Warszawie. Jest finalistą Konkursu Wokalnego im. J. E. J. Reszków w Częstochowie z 2013 roku. W latach 2011-2013 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Współpracuje m.in. z Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu.

 


Źródło: Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Wybrane propozycje organizatora

Szafarnia / 28.12.2019 Ośrodek Chopinowski w SzafarniXI Szafarski Wieczór Kolęd
Szafarnia / 28.12.2019 Ośrodek ChopinowskiXI Szafarski Wieczór Kolęd
Szafarnia / 01.02.2020 Ośrodek ChopinowskiWielki świat
Szafarnia / 08.02.2020 Ośrodek ChopinowskiChopin Quartet
Szafarnia / 22.02.2020 Ośrodek ChopinowskiAnda! Cóż to za hece!?...