#Sztuki wizualne     

KOLAŻE Grety Grabowskiej – wernisaż

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Galeria Miejska - Inowrocław, Plac Klasztorny 2 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

    Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę KOLAŻU Grety Grabowskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artystki, której twórczość wyrasta z jej dwóch największych pasji – architektury i papieru. Wernisaż odbędzie się w piątek, 9 listopada 2018 roku, o godz. 18.00 w Galerii Miejskiej na piętrze teatru.
    Dominującą formę wypowiedzi artystycznej Grety Garbowskiej stanowią kolaże z pogniecionych i porozrywanych kawałków gazet, papieru czerpanego, kartonów, bibuły japońskiej, chińskiego jedwabnego papieru. Gniecione papiery najczęściej uzupełnione są rysunkiem węglem, kredą, pastelami. Wszystko utrzymane w monochromatycznej gamie, syntetycznej formie, zgodnie z zasadą: maksimum wyrazu poprzez minimum środków. Jej obrazy dotykają miejskich przestrzeni. Czasem bawi się ich planami. Tworzy prace wrażeniowe. Wertykalnymi i diagonalnymi liniami świadomie porządkuje chaos, wynikający z ulubionej techniki.

Greta Grabowska – urodzona w Koszalinie. Studia plastyczne ukończyła na ASP w Gdańsku, na wydziale architektury wnętrz, w pracowni Prof. Zbigniewa Parandowskiego. Następnie Architekturę Krajobrazu na SGGW w Warszawie u Prof. Jana Rylke. W swoim dorobku ma blisko trzydzieści wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i poza jego granicami.

 

plakat

Źródło: Kujawskie Centrum Kultury

Wybrane propozycje organizatora

Inowrocław / dzisiaj - 31.05.2020 Galeria MiejskaWYSTAWA RYSUNKÓW ANDRZEJA MLECZKI