#Sztuki wizualne     

KOLAŻE Grety Grabowskiej – wernisaż

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Galeria Miejska - Inowrocław, Plac Klasztorny 2 / pokaż na mapie

    Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę KOLAŻU Grety Grabowskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artystki, której twórczość wyrasta z jej dwóch największych pasji – architektury i papieru. Wernisaż odbędzie się w piątek, 9 listopada 2018 roku, o godz. 18.00 w Galerii Miejskiej na piętrze teatru.
    Dominującą formę wypowiedzi artystycznej Grety Garbowskiej stanowią kolaże z pogniecionych i porozrywanych kawałków gazet, papieru czerpanego, kartonów, bibuły japońskiej, chińskiego jedwabnego papieru. Gniecione papiery najczęściej uzupełnione są rysunkiem węglem, kredą, pastelami. Wszystko utrzymane w monochromatycznej gamie, syntetycznej formie, zgodnie z zasadą: maksimum wyrazu poprzez minimum środków. Jej obrazy dotykają miejskich przestrzeni. Czasem bawi się ich planami. Tworzy prace wrażeniowe. Wertykalnymi i diagonalnymi liniami świadomie porządkuje chaos, wynikający z ulubionej techniki.

Greta Grabowska – urodzona w Koszalinie. Studia plastyczne ukończyła na ASP w Gdańsku, na wydziale architektury wnętrz, w pracowni Prof. Zbigniewa Parandowskiego. Następnie Architekturę Krajobrazu na SGGW w Warszawie u Prof. Jana Rylke. W swoim dorobku ma blisko trzydzieści wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i poza jego granicami.

 

plakat

Źródło: Kujawskie Centrum Kultury

Wybrane propozycje organizatora

Inowrocław / 22.03.2019 Kujawskie Centrum KulturySpotkanie podróżnicze „Papua Zachodnia. Ostatnie pokolenia"
Inowrocław / 23.03.2019 Teatr MiejskiMonodram M. Bogdańskiej „Nie lubię pana, Panie Fellini” w reż. Marka Koterskiego
Inowrocław / 25.03.2019 Teatr MiejskiSpektakl „Jaskiniowcy"
Inowrocław / 29.03.2019 Teatr MiejskiXVII Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada"
Inowrocław / 30.03.2019 Teatr Miejski„Moje boskie Buenos” – Damian Ukeje w hołdzie dla Kory i zespołu Maanam – 30 marca