#Dziedzictwo     

IX Święto Kapusty

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
impreza plenerowa - Bruki Unisławskie / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.
Impreza rozpocznie się o 15:00.

W programie imprezy m.in. degustacje potraw z kapusty, rodzinne zmagania sportowe z kapustą, pokazy szatkowania i ubijania kapusty, występy grup artystycznych czy pogadanka o zdrowotnych właściwościach kapusty oraz prezentacja projektu PROW na lata 2014 – 2020 „Poznaj Smak Doliny Wisły – Niech Cię Zakole”. O godz.17.30 na scenie wystąpi zdobywający coraz większą popularność artysta „Witek Muzyk Ulicy”. Tradycyjnie rozpalone zostanie ognisko. Gwiazdą wieczoru będzie znany i lubiany zespół „Czerwone Gitary” który wystąpi o 19:00. Wokół sceny też będzie się działo. Będzie kapuściane studio fotograficzne, twórcy ludowi, zakątek animacji GOK-u, „Przystanek Biblioteka”, stoiska tematyczne, lunapark, kapuściana strefa szycia, myśliwskie stoisko edukacyjne i strefa dziecięca. Do zobaczenia w Brukach Unisławskich!

Organizatorzy: Gmina Unisław, Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu, Sołectwa Gminy Unisław.

Partnerzy: „Niech Cię Zakole”, Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Unisław, OSP Unisław, Gminna Biblioteka w Unisławiu, Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły”, Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław”, Diany Toruńskiej Organizacji Łowieckiej, Koło Łowieckie „Bażant”