#Edukacja     #Muzyka     #dla dzieci

Interaktywne warsztaty muzyczne

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Dwór Artusa - Toruń, Rynek Staromiejski 6 / pokaż na mapie

Kto z nas nie marzy, aby stanąć za konsoletą dj-ską i „pomiksować”? To wszystko będzie możliwe na interaktywnych warsztatach muzycznych, na które zapraszamy do Dworu Artusa dzieci (i nie tylko!) z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Warsztaty udowodnią, że tworzenie muzyki może być znacznie prostsze niż myślisz.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają budowę i podstawowe funkcje sprzętu dj-skiego, techniki miksowania, a przede wszystkim doświadczą fantastycznej zabawy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Makey Makey, będziemy mogli jako pierwsi w Polsce miksować muzykę za pomocą m.in. owoców. Okazuje się, że skomplikowany w obsłudze sprzęt, można zastąpić przedmiotami codziennego użytku, które doskonale sprawdzają się jako mikser dj-ski czy gramofon.

Uczestnicy poznają również podstawowe pojęcia z zakresu elektroniki, które pozwolą im na budowanie i programowanie własnych urządzeń. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, jak i tych bardziej doświadczonych. Zajęcia obejmują wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Choć są dedykowane głównie dzieciom, organizatorzy zapraszają także osoby dorosłe, dla których proces tworzenia niekonwencjonalnych instrumentów muzycznych z pewnością okaże się równie interesujący.

Warsztaty poprowadzi doskonale znany w toruńskim środowisku Steve Nash, czyli Kacper Nowak. Na swym koncie ma wiele sukcesów jako klasyczny pianista, jak i producent oraz DJ. Trzykrotny mistrz świata Dj-ów, uhonorowany medalem Thorunium przez Prezydenta Miasta Torunia, autor projektu Steve Nash & Turntable Orchestra. Steve Nash to również doświadczony nauczyciel, który prowadzi warsztaty z dj-ingu zarówno dla dzieci, jak i starszych, dla profesjonalistów, jak i osób początkujących. Kacper Nowak poprzez wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi, tworzy programy warsztatowe, które rewelacyjnie rozwijają słuch muzyczny i poczucie rytmu.

Warsztaty organizowane są przez grupę inicjatywną „Szkoła Dźwięku” we współpracy z Fundacją Przetwórnia Sztuki. Inicjatywa została dofinansowana przez Gminę Miasta Toruń.

 

Artykuł Interaktywne warsztaty muzyczne pochodzi z serwisu Dwór Artusa Toruń.


Źródło: Dwór Artusa

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / dzisiaj Dwór ArtusaSaxmania 2018 – Czas na Jazz – koncert
Toruń / 26.06.2018 Dwór ArtusaZwiedzanie Dworu Artusa
Toruń / 01.07.2018 Dwór ArtusaKoncerty pod Gwiazdami – Tymon Tymański gra The Beatles
Toruń / 05.07.2018 Dwór ArtusaMałgorzata Iwanowska-Ludwińska – wernisaż malarstwa
Toruń / 05.07.2018 Muzeum Etnograficzne w ToruniuKoncerty pod Gwiazdami – Grupa MoCarta