#Dziedzictwo     #Teatr / Kabaret     

Inscenizacja historyczna

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi - Grudziądz, Wodna 3 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

W sobotę, 3 października 2020 r., w godz. 12.00 - 15.30 na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu odbędzie się inscenizacja historyczna pt. „Przyfrontowy szpital w czasie wojny polsko-bolszewickiej”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Inscenizacja będzie przedsięwzięciem nawiązującym do wydarzeń, jakie miały miejsce w Grudziądzu i okolicach w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. W ramach zadania przewidziano rozstawienie dwóch obozów wojskowych oraz części sanitarnej szpitala polowego, przygotowanie ekspozycji szpitalnej oraz pokaz potyczek wojsk polskich i bolszewickich.


Zadanie realizowane w ramach projektu „Wygrać Polskę czyli „Cud nad Wisłą”. Grudziądz w 1920 roku w dobie wojny o granice i niepodległość”. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Zadanie dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach obchodów 100. rocznicy Powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Projekt „Wygrać Polskę czyli „Cud nad Wisłą”. Grudziądz w 1920 roku w dobie wojny o granice i niepodległość” dofinansowano ze środków Gminy Miasto Grudziądz.

Projekt "Wygrać Polskę czyli „Cud nad Wisłą”. Grudziądz w 1920 roku w dobie wojny o granice i niepodległość"

dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.


Źródło: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Wybrane propozycje organizatora

Grudziądz / dzisiaj - 01.11.2020 Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Wystawa „Rok 1920 w zbiorach Mariana Sołobodowskiego w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej”
Grudziądz / dzisiaj - 11.11.2020 Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Ludwik Rydygier (1850-1920) – życie i działalność
Grudziądz / dzisiaj - 27.12.2020 Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Jerzy Świątkowski. Malarstwo, rysunek, grafika
Grudziądz / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Wystawa: 100 lat polskiego lotnictwa wojskowego
Grudziądz / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Wystawa: Historia Grudziądza