#Teatr / Kabaret     #dla dzieci

Gwiazdeczka

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Teatr Baj Pomorski - Toruń, Piernikarska 9 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Scenariusz i reżyseria: Anna Katarzyna Chudek, Mariusz Wójtowicz

Scenografia: Natasza Piskorska

Muzyka: Radosław Bolewski, Maciej Tubis

Głosy Gwiazd: Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Marta Parfieniuk-Białowicz, Laura Słabińska, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Grzęda, Andrzej Korkuz, Jacek Pysiak

Obsada: Anna Katarzyna Chudek - Anioł Ania, Gwiazdeczka, Król I, Diabeł, Gwiazda Polarna

Mariusz Wójtowicz - Stróż Mariusz, Król II, Król III

Czas trwania50 min.

premiera 17.11.2019.

Spektakl powstały w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

 

Zapewne nieraz zdarzało się Wam patrzeć w gwiazdy. Czy zastanawialiście się, jakie wiodą życie? Jakie mają problemy? Czy wchodzą z sobą w jakieś relacje, czy może są zupełnie samotne? Czy umieją się z sobą zaprzyjaźnić, czy też bezustannie sobie dokuczają? Jak ich losy wpływają na życie nas-ludzi?

Na te pytania w dość subtelny i dowcipny sposób, posługując się teatrem cieni, a także grą w planie żywym, odpowiedzą Wam Anna Katarzyna Chudek i Mariusz Wójtowicz – autorzy, reżyserzy, a zarazem aktorzy najnowszej (!) w „Baju”, świątecznej opowieści dla młodszych – Gwiazdeczki.

Twórcy, prezentując rozmaite perypetie gwiazd, nie pominą kwestii najistotniejszej – kwestii Gwiazdy, na pojawienie się której niektórzy z nas czekają cały rok...


Źródło: Teatr Baj Pomorski

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 26.09.2020 Teatr Baj PomorskiDudi bez piórka
Toruń / 27.09.2020 Teatr Baj PomorskiDudi bez piórka