#Muzyka     

Gwiazda smooth jazz Basia

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
aula UMK - Toruń, Gagarina 37a / pokaż na mapie

Kolejna wielka gwiazda w Toruniu! Tym razem na zaproszenie Centrum Kultury Dwór Artusa wystąpi jedyna i niepowtarzalna BASIA. Koncert odbędzie się 25 listopada, w toruńskiej auli UMK.

BASIA (pełne nazwisko: Barbara Trzetrzelewska) to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek. Jedna z niewielu, które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami Half a Minute i Get Out of Your Lazy Bed. Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos. Artystka posiada wielką zdolność do kreowania ciepłych latynoskich melodii okraszonych nutkami jazzu.

Po dziewięciu latach od wydania płyty It’s That Girl Again, artystka w maju 2018 zaprezentowała swój kolejny studyjny album Butterflies. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków. Sama Basia mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku. Zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości do życia, do muzyki i do ludzi.

Na trasie w Toruniu towarzyszyć jej będzie długoletni partner, klawiszowiec Danny White. Usłyszymy również znakomitych muzyków znanych z występów z najlepszymi (Simply Red, Tom Jones, Kylie Minogue) Giorgio Serci (gitara), Andres Lafone (bas), Ian Kirkham (saksofon/klawisze) i Marc Parnell (perkusja).

Koncert w Toruniu będzie niezwykłą gratka dla wszystkich miłośników talentu BASI i jedną z niewielu okazji do posłuchania tej artystki na żywo.

Zapraszamy!

Bilety TUTAJ

Współpraca koncerty.com

Artykuł Gwiazda smooth jazz Basia zagra 25 listopada! pochodzi z serwisu Dwór Artusa.


Źródło: Dwór Artusa