#Teatr / Kabaret     #dla dzieci

GRA WARTA PIERNIKA, CZYLI MAURYCY I KOLĘDNICY

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" - Toruń, Gagarina 37A / pokaż na mapie

Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Kto wie…. Skoro cuda się zdarzają.
Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.

Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy
Reżyseria – Agnieszka Płoszajska
Scenariusz – Emil Płoszajski
Scenografia – Wojciech Stefaniak
Inspicjent – Bartosz Adamski
Ruch sceniczny – Michał Cyran
Muzyka – Teresa Niewiarowska
Słowa – Wanda Chotomska
Aranżacje muzyczne – Tomasz Lewandowski
Kostiumy – Ewelina Miąsik
Obsada: Agnieszka Płoszajska, Katarzyna Sołtan, Dominika Sell, Katarzyna Witkowska,Michał Cyran, Damian Droszcz, Radosław Smużny

W spektaklu biorą udział także podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu oraz uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Edukacja” w Toruniu.


Bilety: 30 zł normalny,  25 zł ulgowy, 20 zł grupowy
Czas trwania: ok. 70 min

 


Źródło: Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 23.08.2019 Pałac DąmbskichHEMAR. MARCHEWKA – próba generalizacji