#Muzyka     

FONOMO – Visible Cloaks – koncert

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Galeria Miejska bwa (ul. Gdańska 20) - Bydgoszcz ul. Marcinkowskiego 12-14 / pokaż na mapie

Visible Cloaks

Duet pochodzący z Portland w amerykańskim stanie Oregon, który tworzą Spencer Doran i Ryan Carlile, to działający na zasadzie open source (korzystania z „otwartych źródeł”) zespół muzyczny znany pod nazwą Visible Cloaks.

Na swoim debiutanckim albumie „Reassemblage” Doran i Carlile wykorzystali szereg pochodzących z różnych krajów wirtualnych instrumentów, promując w ten sposób ideę pan-globalizmu poprzez cyfrową symulację, przy użyciu tonów i barw, które łączą się w żywą, oddychającą tkankę wrażeń sensorycznych. Pod wpływem produkcji wytwórni Fourth World znanej z wydawnictw japońskiego ambientu i popu lat 80. (zgłębianej przez Spencera na zawierającej jego błyskotliwe remiksy płycie „Fairlights, Mallets and Bamboo”), kamienia milowego wśród muzycznych inspiracji z całego świata, Visible Cloaks filtrują i tworzą materiał źródłowy niezbędny do tego, by znów stać się młodym. Duet często oddziela elementy tonalne od ich specyfiki lub losowo dobiera melodie, co sprawia, że stają się poruszające i przejrzyste. Stanowią one niezbędne wzorce, wzmacniając świadomość doświadczenia. Właśnie wtedy język muzyczny „Reassemblage” znajduje nieograniczony rezonans, wskazując drogę do nieznanej rzeczywistości.

Wszystkie wspomniane elementy tworzą na żywo wszechogarniającą multisensoryczną ucztę, a idealnie dopasowana estetyka wizualna autorstwa Brenny Murphy, artystki zajmującej się prezentacjami i instalacjami cyfrowymi, poszerza poszukiwania globalnej przestrzeni myślowej obecnej na albumie, tworząc wizualną, intuicyjną rzeczywistość.


Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Ostromecko / dzisiaj Pałac Nowy w OstromeckuXXIII Djembe na salonach - warsztaty, prowadzenie Piotr Schutta
Bydgoszcz / dzisiaj Kino PomorzaninPrzeźrocza 2019, prolog. Klasyka - kino mistrzów: Marek Koterski
Bydgoszcz / dzisiaj Miejskie Centrum KulturyBydgoscy Muzycy w Hołdzie X Muzie czyli hity wielkiego ekranu
Bydgoszcz / 22.09.2019 Kino ORZEŁMałe Animocje: „Kapitan Morten i Królowa Pająków” (2018)
Ostromecko / 22.09.2019 Pałac Nowy w OstromeckuPowróćmy jak za dawnych lat - recital Julity Kożuszek-Borsuk