#Dziedzictwo     

Finisaż z projekcją

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Muzem Etnograficzne - Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 19 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza we wtorek 30 kwietnia o godzinie 12.00 na finisaż wystawy czasowej Wileńskie kiermasze, jarmarki i odpusty. Fotografie Bolesławy i Edmunda Zdanowskich.

Podczas spotkania zaprezentowany będzie film dokumentalny Fotografowie Andrzeja Ciecierskiego. Produkcja zrealizowana w 2019 r. przez TVP Gdańsk poświęcona jest Zdanowskim, ich życiu i działalności, w filmie wykorzystano również materiały z toruńskiej wystawy.

Po zakończeniu projekcji po ekspozycji oprowadzą jej autorki – Jolanta Jakubowska i Justyna Słomska-Nowak.

Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 12 zł.


Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / 02.06.2020 - 30.06.2020 Muzem EtnograficzneAnatomia muzeum. 60 lat Muzeum Etnograficznego w Toruniu
Toruń / dzisiaj - 31.05.2020 Muzeum Etnograficzne onlineMuzeum Etnograficzne - wirtualne spacery po wystawach i Parkach Etnograficznych
Toruń / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum Etnograficzne w ToruniuTajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)
Toruń / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum Etnograficzne w ToruniuPark Etnograficzny
Wielka Nieszawka / dzisiaj (wydarzenie stałe) Muzeum Etnograficzne, Olenderski Park EtnograficznyOlenderski Park Etnograficzny