#Film     

Filmowe poniedziałki

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Dwór Artusa - Toruń, Rynek Staromiejski 6 / pokaż na mapie

Kolejna odsłona filmowych poniedziałków to film z pogranicza dramatu, komedii i przygody.  Przedstawia on historię zbuntowanego 13-latka i miłośnika hip-hopu. Trafił on do specyficznej rodziny zastępczej: sympatycznej cioci Belli oraz oschłego wujka Hec’a, którzy mieszkają na odludziu. Chłopiec  nie przystosowany do życia na wsi, z początku nie odnajduje tam dla siebie miejsca. Miłość Belli sprawiała jednak, że zaczyna akceptować swój nowy dom. Całą sielankę przerywa nagła śmierć cioci Belli. Zrozpaczony po utracie ukochanej, wujek chłopca, nie chce zatrzymać go u siebie. Ten dowiadując się, że ma z powrotem wrócić do domu dziecka, ucieka do puszczy.

Film w komiczny sposób zestawia z sobą dwie totalnie różniące się od siebie postacie w osobie wuja i głównego bohatera. Jest to obraz fascynującej przemiany chłopca, który z lekkomyślnego dziecka, pod wpływem przygód i wzorcowi survivalowego wuja, staje się odpowiedzialnym mężczyzną. Wujek zaś uczy się jak być cierpliwym, empatycznym i serdecznym człowiekiem.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.

Artykuł Filmowe poniedziałki pochodzi z serwisu Dwór Artusa.


Źródło: Dwór Artusa

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / dzisiaj Dwór ArtusaTeatr RESET – spektakl improwizowany
Toruń / 25.11.2019 aula UMKBasia – koncert
Toruń / 25.11.2019 aula UMKGwiazda smooth jazz Basia