#Muzyka     

Festiwal Pod Gwiazdami – Julia Pietrucha – koncert

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Dwór Artusa - Toruń, Rynek Staromiejski 6 / pokaż na mapie

Julia Pietrucha będzie gościem letniej sceny w czasie Festiwalu Pod Gwiazdami. Choć znamy ją z seriali i filmów, to na pewno nie można o niej powiedzieć – „kolejna” śpiewająca aktorka. Bo jej wyjątkowy głos wzrusza, a muzyka wpisuje się w nowoczesne brzmienia łączące pop i folk. Do Torunia zawita z dźwiękami prosto znad morza, czyli swoją ostatnią płytą Postcards from the seaside, ale nie zabraknie też największych przebojów z albumu Parsley.

W kwietniu 2016 roku artystka samodzielnie wydała swój debiutancki album Parsley zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Album jest utrzymany w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele. Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i został scharakteryzowany jako zaskakujący i porywający.

Następstwem udanego debiutu było zaproszenie na Open’er Festival, gdzie ponad tysięczna publiczność z entuzjazmem przyjęła pierwszy koncert artystki. W kolejnych tygodniach singiel On My Own promujący płytę Parsley na stałe zagościł na Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Akademia Muzyczna Trójki uhonorowała Julię swoją najważniejszą coroczną statuetką – Mateuszem 2016 w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Debiut.

Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty Julia przeprowadziła się nad morze, które bardzo szybko stało się dla niej inspiracją do napisania utworów na drugi album Postcards from the seaside. Jego premiera odbyła się marcu 2018 roku. Materiał powstał w niecały rok a nowe kompozycje, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane są delikatnymi balladami. Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon. Do współpracy Julia zaprosiła tych samych wspaniałych twórców, z którymi rozpoczęła przed dwoma laty tę muzyczną podróż.

 

Uwaga! W trakcie koncertu będzie dostępny namiot z animacjami dla dzieci od 4. roku życia, które przyjdą na wydarzenie z opiekunami.

 

Bilety

70zł / normalny
65zł / ulgowy
 
 

Artykuł Festiwal Pod Gwiazdami – Julia Pietrucha – koncert pochodzi z serwisu Dwór Artusa.


Źródło: Dwór Artusa

Wybrane propozycje organizatora

Toruń / dzisiaj Dwór ArtusaFilmowe Poniedziałki
Toruń / dzisiaj Dwór ArtusaFilmowe Poniedziałki
Toruń / 28.01.2020 Dwór ArtusaWojciech Tremiszewski | Monodram komediowy
Toruń / 30.01.2020 Dwór ArtusaMuzyka w ciemności | Stanisław Słowiński & Astral Balloon DUO
Toruń / dzisiaj - 31.01.2020 Dom MuzIndiana Jones - na tropie nowej przygody | Ferie