#Film     

Dzień kobiet – projekcja filmu „Dziewczyny do wzięcia”

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Brodnicki Dom Kultury - Brodnica, Przykop 43 / pokaż na mapie

DZIEŃ KOBIET, to świetna okazja, aby spędzić wieczór w towarzystwie filmu Janusza Kondratiuka "DZIEWCZYNY DO WZIĘCIA". Zapraszamy na seans Dyskusyjnego Klubu Filmowego "BRODNICA", 8 MARCA, O GODZ.18:00.

Kondratiuk w sportretował swoich bohaterów w sposób chłodny, beznamiętny. Obserwuje ich bez wydawania sądów, co pozwoliło mu stworzyć jeden z najbardziej wiarygodnych portretów młodego pokolenia, z przełomu lat 60. i 70. - słodko-gorzki, smutny i prawdziwy do bólu. A piosenka "Pieski małe dwa" w słynnym wykonaniu Zbigniewa Buczkowskiego przeszła do historii polskiego kina.

OPIS

Grupa dziewczyn z podwarszawskich miejscowości cały tydzień czeka na sobotę. Tego dnia przyjeżdżają do stolicy, aby wyrwać się z monotonii swojej szarej egzystencji. Ich celem jest odrobina przyjemności, flirt, może w perspektywie stały związek. Trzy bohaterki filmu Kondratiuka podbijają miasto przy pomocy tandetnych strojów, na swoje życiowe credo obierając zasadę, że "porządna dziewczyna nie daje się poderwać na ulicy" (ale w kawiarni to już co innego). Niestety, spotkani przez nie mężczyźni, równie nieśmiali i nieporadni jak one, tytułujący się "Inżynier" i "Magister", nijak nie odzwierciedlają wyobrażeń bohaterek o romantycznym związku z "miastowym" chłopakiem... (źródło - https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/pieski-male-dwa-czyli-45-lat-od-premiery-komedii-dziewczyny-do-wziecia/bjvm1p0)

 


Źródło: Brodnicki Dom Kultury

Wybrane propozycje organizatora

Brodnica / 07.06.2019 Brodnicki Dom KulturyOGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BRODNICKA UCZTA TEATRALNA BUT 2019. Spektakl muzyczno-kabaretowy Kacpra Kuszewskiego „ALBUM RODZINNY”
Brodnica / 08.06.2019 Brodnicki Dom KulturyOGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BRODNICKA UCZTA TEATRALNA BUT 2019
Brodnica / 09.06.2019 Brodnicki Dom KulturyOGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BRODNICKA UCZTA TEATRALNA BUT 2019