#Teatr / Kabaret     #dla dzieci

Dudi bez piórka

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Teatr Baj Pomorski - Toruń, Piernikarska 9 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Dudi bez piórka to ciepła opowieść o wkraczaniu małych zwierząt w świat, w którym można spotkać wspaniałych przyjaciół, ale też poznać smak niebezpieczeństwa.

Fabuła

Najmłodsi widzowie poznają dwójkę małych przyjaciół - kaczkę Dudi i Króliczka. Łączy ich naprawdę wypróbowana przyjaźń. Dudi uratowała Króliczka z paszczy lisa. Niestety w walce straciła piórko i nie może odlecieć ze swoją rodziną do ciepłych krajów. Wraz z nadejściem zimy zaczyna się trudny i niebezpieczny czas dla małej kaczki pływającej samotnie po jeziorze. Jak poradzi sobie z czyhającym na młode zwierzęta lisem? Czy będzie mogła jeszcze latać?

"Dudi bez piórka" to ciepła opowieść o wkraczaniu małych zwierząt w świat, w którym można spotkać wspaniałych przyjaciół, ale też poznać smak niebezpieczeństwa. Swoje pierwsze kroki stawiają one pod opiekuńczymi skrzydłami mamy, ale upływający czas powoli przygotowuje je do samodzielności. Niekiedy z samodzielnością trzeba zmierzyć się nieoczekiwanie, jak Dudi, dla której  rozpoczyna się wtedy droga do dorosłości.

Przedstawienie łączy grę w planie aktorskim z animacją form plastycznych. Dla widzów od 3 lat. Trwa: 50 min.

Dudi bez piórka

scenariusz i reżyseria: Robert Jarosz
scenografia: Pavel Hubička
muzyka: Piotr Klimek
teksty piosenek: Malina Prześluga

Obsada

Anna K. Chudek, Dominika Miękus,  Edyta Soboczyńska, Krzysztof Grzęda, Andrzej Słowik, Jacek Pysiak, Mariusz Wójtowicz, Krzysztof Zaremba

Więcej informacji na stronie teatru - Baj Pomorski w Toruniu

 


Źródło: Teatr Baj Pomorski