#Film     

„DKF pod chmurką” – kino nieme z muzyką na żywo

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Centrum Edukacji Ekologicznej - Grudziądz / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

„Sherlock Jr.” z 1924  w reż. Buster’a Keaton’a

Orkiestra Ludwika Sarskiego

godz. 20.30     wstęp wolny

            Wspólnie z Orkiestrą Ludwika Sarskiego zapraszamy na niecodzienne wydarzenie w starym stylu. Pokażemy Państwu jak ożywa nieme kino z muzyką graną na żywo. Filmowo zobaczyć będzie można historię z 1924 roku w reżyserii Buster’a Keaton’a – będzie to „Sherlock Jr.”. Pokazowi towarzyszyć będzie autorska muzyka w wykonaniu  multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomali.

            W programie wieczoru zaplanowaliśmy także krótki koncert Orkiestry Ludwika Sarskiego oraz występ grudziądzkiego chóru Contrapunkt. Chórzyści specjalnie na tę okazję przygotowali kilka piosenek, które kojarzą się z najlepszymi filmami.

93002818_1139678043034781_4117129905911627776_o

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Zespół rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy muzycy OLS zmaterializowali swoje liczne pomysły na papierze nutowym. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty, potańcówki oraz wykonywanie muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

 


Źródło: Centrum Kultury Teatr

Wybrane propozycje organizatora

Grudziądz / 25.09.2020 TeatrSzalona noc w Teatrze. Spektakl i warsztaty rodzinne
Grudziądz / 25.09.2020 akcentNocna Zmiana Bluesa – koncert
Grudziądz / 27.09.2020 TeatrNiedzielne Koncerty w Teatrze: Trefon Gmyrek Duo – duet harfa – saksofon