#Film     

DKF Niespodzianka

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Szkoła Podstawowa nr 9 - Bydgoszcz, ul. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 2 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

W związku z termomodernizacją Pałacu Młodzieży seanse filmowe DKF „Niespodzianka” odbywają się w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie (ul. T. Bora-Komorowskiego 2). 
Filmy pokazywane są w czwartki o godzinie 19:00.

 

 • 4 października, godz. 19:00
  Pod ciemnymi gwiazdami (Beast) 
  - reż. Michael Pearce, Wielka Brytania 2017, 107 min.
  Młoda dziewczyna zakochuje się w nieznajomym chłopaku, który w środku lata pojawia się w nadmorskim miasteczku akurat, gdy zaczyna się seria tajemniczych zaginięć. Kiedy Pascal staje się głównym podejrzanym w tej sprawie, bohaterka będzie musiała podjąć decyzje, od których nie będzie już odwrotu.
  • Zdjęcie: plakat.jpg

 

 • 11 października, godz. 19:00
  Obietnica poranka (La promesse de l'aube) - reż. Eric Barbier, Francja 2017, 131 min.
  Adaptacja autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego. Film opowiada o wielkiej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki matce życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. Bezgraniczna macierzyńska miłość może jednak okazać się również ciężarem. 
  • Zdjęcie: plakat.jpg

 

 • 18 października, godz. 19:00
  W cieniu drzewa (Undir trénu) - reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, Islandia/Dania/Polska 2017, 89 min.
  Przedmieścia Reykjaviku, świeże powietrze, cisza, spokój i idealnie przycięte, zielone trawniki. Sielankowa atmosfera nie może trwać jednak wiecznie: na jednym z osiedli wybucha sąsiedzki konflikt. Kością niezgody jest stare, wielkie drzewo, które rzuca cień na jedną z posesji. Błahy problem urasta do absurdalnych rozmiarów, a emocje i instynkty biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. 
  • Zdjęcie: pl.jpg

 

 • 25 października, godz. 19:00
  Do zobaczenia w zaświatach (Au revoir là-haut) - reż. Albert Dupontel, Francja 2017, 117 min.
  Adaptacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaître. Listopad 1918 roku, koniec wielkiej wojny. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward ratuje życie Albertowi. Wojna i absurdalny rozkaz porucznika Pradelle splatają ich losy. Już jako weterani bohaterowie orientują się, że w powojennej Francji nie są nikomu potrzebni. W przyjaciołach odzywa się duch walki o sprawiedliwość. Film zdobył 5 Cezarów (m.in. za reżyserię, scenariusz i zdjęcia).
  • Zdjęcie: plakat.jpg

 

 

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł
Karnet normalny: 24 zł
Karnet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 zł
Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy/DKF „Niespodzianka”
Partner: Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy
Kontakt: dr Dominik Wierski, tel. 52 371 26 56
Bilety do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 w dniu seansu od godz. 18:30.

 

 


Źródło: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy