#Film     

„Daleko od Reykjavíku” (2019) reż. Grímur Hákonarson

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Kino Orzeł - Bydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia. Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.
WSTĘP:
11/14 PLN

OPIS WYDARZENIA

„Daleko od Reykjavíku”, nowy film twórcy kinowego przeboju „Barany. Islandzka opowieść”, ponownie rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii. Ten ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem.

Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów doiła dłużej miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. Niczym islandzka Erin Brockovich, Inga rusza na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami, którzy wybierają milczenie. Samotne życie z dala od Reykjavíku wymaga odwagi, a zbuntowana kobieta wiele ryzykuje. Ale wychowana pośród surowej natury Inga odkrywa, że przez lata wyrzeźbiła ona także jej charakter. I że w lokalnej społeczności nie ma dla niej świętych krów.

„Daleko od Reykjavíku” w północną melancholię nieoczekiwanie wplata komizm, a przemianę bohaterki subtelnie łączy ze zmianami w jej otoczeniu: zima powoli przechodzi w zwiastującą nowe życie wiosnę, mrok ustępuje coraz dłuższym dniom, a w ich świetle staje się jasne, jaką należy obrać drogę. I że na tej drodze nie zawsze warto podążać za stadem.

Bilety dostępne wyłącznie w kasie MCK. Rezerwacji można dokonać mailowo (rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl) lub telefonicznie (52 325 55 55).

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / dzisiaj Barka LemaraSpotkanie z Małgorzatą Grosman – premiera książki “Horoskop zbrodni”
Bydgoszcz / 26.06.2021 Barka LemaraSpotkanie z Małgorzatą Grosman – premiera książki “Horoskop zbrodni”
Bydgoszcz / 27.06.2021 Barka LemaraSpotkanie z Małgorzatą Grosman – premiera książki “Horoskop zbrodni”
Ostromecko / 27.06.2021 Pałac OstromeckoRECITAL TOMASZA ZAJĄCA
Bydgoszcz / dzisiaj - 25.06.2021 Galeria Wspólna, ul. Batorego 1/3“Papier jako Materia Prima w grafice” – wystawa Piotra Gojowego