#Edukacja     

Bydgoski Festiwal Nauki 2019

Data
wydarzenie archiwalnewstęp wolny
Miejscowość
Collegium Medicum - Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 13 / pokaż na mapie

Bydgoski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, organizowaną co roku przez środowiska akademickie oraz środowiska pozauczelniane. Festiwal odbywa się od 2010 roku i każda kolejna edycja udowadnia, że nauka nie jest nudna. Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jako partner wydarzenia aktywnie włącza się we współorganizację zapraszając na warsztaty, wystawy i wykłady. 23 maja zapraszamy do Auli A + B Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK (ul. Jagiellońska 13-15 w Bydgoszczy), w tym dniu proponujemy:

  • Godz. 10-14. Jak świat widzą niewidomi. Wystawa oraz warsztaty poświęcone funkcjonowaniu osób niewidomych i niedowidzących.
  • Godz. 12-2.45. Klub Pracy Twórczej "Pipsztyk" czyli jak się nie nudzić na emeryturze, a przy okazji stworzyć coś pięknego. Mateusz Grzębski z KPCK
  • Godz. 13-13.45. Mity, fakty i stereotypy dotyczące nauki i zachowań prozdrowotnych. Wykład  Juliana Waszaka z KPCK.

Pełna lista wydarzeń odbywających się w ramach tegorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki znajdują się pod adresem: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / 25.06.2019 KPCKSpotkanie promocyjne 20. zeszytu „Materiałów do Dziejów Kultury i Sztuki Bydgoszczy i Regionu”
Bydgoszcz / 27.06.2019 KPCKW magicznej krainie – bajka improwizowana dla dzieci
Bydgoszcz / 28.06.2019 KPCK„…w sobie niepokorne lato noszę” - otwarty maraton poetycki z cyklu „Taki pejzaż” (lato)
Bydgoszcz / 30.06.2019 KPCKCiechocinek dla zwierząt: koncert charytatywny
Bydgoszcz / 01.07.2019 KPCKWakacyjne indywidualne zajęcia wokalne