#Taniec     #dla dzieci

Balet „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Opera Nova - Bydgoszcz, ul. Marszałka Focha 5 / pokaż na mapie

Jeśli jakieś dziecko nie widziało jeszcze krasnoludka to może zobaczyć i to siedem od razu !

To już trzecia wersja tego tytułu prezentowana na scenie bydgoskiej Opery. Skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. "Królewna Śnieżka...", przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów , których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Obok tytułowych postaci w wersji baletowej pojawiają się także : Ptak, Lis, Żabka ,Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

Inscenizacja i choreografia jest dziełem Henryka Konwińskiego. Ten znany twórca realizował liczne balety klasyczne i współczesne, wielkie widowiska, ale i kompozycje o charakterze studyjnym ; utwory przeznaczone dla dzieci inscenizuje ze szczególną dbałością . Scenograf , Anna Sekuła , wykreowała przepiękne kostiumy , oddające charaktery poszczególnych postaci i wkomponowała je w iście bajkową przestrzeń.

Soliści i Balet Opery Nova tańcem i gestem snują opowieść ,oddają uczucia bohaterów, wyzwalają w widzach emocje : każą bać się Złej Macochy i jej świty , angażują w zabawę z rozbrykanymi krasnoludkami , które „buszują” także na widowni ; uczą odczytywać język tańca. Taka wizyta w teatrze muzycznym pozostaje niezapomnianym przeżyciem z dzieciństwa.

Obok głównych postaci w wersji baletowej pojawiają się także : Ptak, Lis, Żabka , Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

Czas trwania: 1 godz. 50 min., w tym 1 przerwa

sniezka

sniezka

fot. Marek Chełminiak


Źródło: Opera Nova

Wybrane propozycje organizatora

Bydgoszcz / 27.04.2019 Opera NovaXXVI Bydgoski Festiwal Operowy
Bydgoszcz / 30.04.2019 Opera NovaXXVI Bydgoski Festiwal Operowy
Bydgoszcz / 02.05.2019 Opera NovaXXVI Bydgoski Festiwal Operowy
Bydgoszcz / 04.05.2019 Opera NovaXXVI Bydgoski Festiwal Operowy
Bydgoszcz / 06.05.2019 Opera NovaXXVI Bydgoski Festiwal Operowy