#Muzyka     

Artus Festival. Mitch&Mitch – koncert

Data
wydarzenie archiwalne
Miejscowość
Dwór Artusa - Toruń, Rynek Staromiejski 6 / pokaż na mapie
Przepraszamy, niektóre wpisy na naszym portalu mogą być nieaktualne. Z uwagi na zagrożenie związane z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy odwołują niektóre wydarzenia, zwłaszcza z udziałem osób z grupy ryzyka (osoby starsze i przewlekle chore). Prosimy o weryfikację informacji bezpośrednio u organizatorów.

Bilety

45zł / normalny
35zł / ulgowy
 
 

Mitch & Mitch to zespół osnuty mgiełką tajemnicy. Z zasady nie udzielają wywiadów, a każdy z artystów kryje się pod pseudonimem, który zawiera imię Mitch. Stoją za tym dobrze znani i cenieni muzycy. To prawdziwa legenda polskiej sceny alternatywnej. Na rodzimej scenie są już od 17 lat i z każdym kolejnym projektem zadziwiają publiczność coraz bardziej. Jak zdradza lider Macio Moretti: Mitch & Mitch to zespół – laboratorium, w którym artyści badają, co oddziałuje na ludzi.

Ta grupa muzycznych freaków nie wzięła się jednak znikąd. Ich początki sięgają 2003 roku i duetu Bartka Tycińskiego oraz Macio Morettiego. Skład szybko powiększono i wydano debiutancki album Luv Yer Country w prześmiewczym stylu Eastern country. W swojej twórczości artyści nie ograniczają się do ram jednego gatunku, swobodnie eksperymentują z różnymi stylami, a także współpracują z muzykami z całego świata m.in. Felixem Kubinem, czy Igorem Krutogolovem.

Sam zespół stał się szerzej rozpoznawalny za sprawą płyty 1976: A Space Odyssey. Album nagrany ze Zbigniewem Wodeckim, będący doskonałym połączeniem dawnych utworów mainstreamowego artysty z alternatywnym graniem Mitchów, uzyskał status platynowej płyty oraz otrzymał Fryderyka za najlepszy album roku 2015, udowadniając tym samym, że Mitch & Mitch to zespół niejednoznaczny, niemający sobie równych

Tego big bandu nie sposób sklasyfikować. Mitchowie „robią z muzyką co chcą”. Tym razem przyjadą do Torunia z nowo wydaną EPką, która jest wyrazem ich uwielbienia do gatunku muzycznego jakim jest library music. Nie może was zabraknąć!

 
 
 

Wystąpią:

  • Mitch – gitara, organy
  • Mitch – bas, głos, guiro
  • Beatsch (formerly known as Mrs. Mitch) – gitara, bonosy
  • Mad Mitch – saksofon, flet, tamburyn
  • Mitch The Kid – trąbka, organy
  • Spiral Mitch – puzon, syntezator, guiro, tamburyn
  • Crackin’ Mitch – wibrafon, instrumenty perkusyjne
  • Reverend James Boned Mitch – perkusja, instrumenty perkusyjne
  • The (ðə) Mitch – perkusja, instrumenty perkusyjne

Źródło: Dwór Artusa